Gekko coraz bliżej VALORANTA

Gekko to nowy agent VALORANTA, który pełnić będzie funkcję inicjatora i tym samym dołączy do takich postaci, jak Sova czy KAY/O. Co jednak ciekawe, pochodzącemu z Los Angeles bohaterowi towarzyszyć będą cztery stwory, tj. Dizzy, Wingman, Thrash i Mosh, których obecność będzie wykorzystywana podczas używania przez herosa umiejętności. Tych oficjalnie jeszcze nie znamy, bo sam Riot jak na razie opublikował jedynie wideo będące zwiastunem samego Gekko, ale to nic. Po sieci już teraz krążą bowiem krótkie materiały wideo prezentujące to, na co stać będzie agenta z Miasta Aniołów. Tego typu omówienie znajdziemy choćby w serwisie BLIX.GG, który oparł się na wpisach znanego leakera VALORANTA, Mike'a.

Jednym z podstawowych skilli bohatera będzie kryjące się pod E Dizzy. Za pomocą tego odbijającego się od przeszkód stworka Gekko będzie mógł oślepiać oponentów, aczkolwiek, aby móc z niego ponownie skorzystać, wcześniej trzeba będzie go podnieść. Na dodatek Dizzy posiadać będzie jedynie 20 punktów zdrowia, co oznacza, że łatwo będzie go usunąć z mapy. Pod C znajduje się natomiast Mosh Pit, który tworzyć będzie na dużym obszarze toksyczną plamę, ta natomiast tuż przed zniknięciem eksploduje. Z kolei Q to Wingman – jego głównym zadaniem jest ogłuszenie pierwszego napotkanego wroga, chociaż może on również (UWAGA) podłożyć lub rozbroić Spike'a! No i na koniec ukryty pod X Trasher, którym możemy sterować, a który w wybranym przez nas momencie wybucha, na chwilę unieruchamiając tym samym wrogów. Co ważne, Trasher, podobnie jak Dizzy i Wingman, po wykorzystaniu może zostać podniesiony i wykorzystany ponownie!

Gekko na serwerach VALORANTA pojawi się wraz z premierą Epizodu 5 Aktu 2. Zanosi się więc na to, że już niedługo, bo 7 marca, na własnej skórze przekonamy się, na co stać będzie nowego inicjatora.