Najbliżej awansu przed startem wtorkowych spotkań był Damian "damie" Augustyniak (Raków Częstochowa). Lider z Częstochowy potwierdził swoją formę i zdobył we wtorek cztery punkty z Kacprem "Furman" Furmankiem (Lech Poznań). Dało mu to bilet do kwietniowych finałów rozgrywek.

Tego dnia nie brakowało jednak niespodzianek i rotacji w tabeli. Zajmujący po 34 kolejkach drugie miejsce Bartosz "bejott" Jakubowski (Widzew Łódź) niespodziewanie przegrał jedno spotkanie z Dominikiem "panneypl" Pankiem ze Śląska Wrocław, przez co różnica między miejscem drugim a szóstym stopniała do czterech punktów.

Następnego dnia drugim zawodnikiem, który zagwarantował sobie awans do kwietniowych finałów był Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski z Lechii Gdańsk. Pewne zwycięstwo z Przemkiem "Przemkiem96HM" Szkudlarskim (Miedź Legnica) pozwoliło mu ze spokojem obserwować pojedynki w ramach oficjalnej transmisji.

Podczas środowego streama rozegrano trzy dwumecze:

  • Bartosz "bejott" Jakubowski (Widzew Łódź) – Szymon "Błachu" Błachowiak (Pogoń Szczecin)
  • Damian "damie" Augustyniak (Raków Częstochowa) – Dawid "Dewidek" Kamasiński, (Piast Gliwice)
  • Bartosz "Aza" Dworzak (Korona Kielce) – Szymon "thegamesimon" Bartkiewicz (PGE FKS Stal Mielec)

Dwa pierwsze starcia rozegrano w tym samym czasie, przez co mogliśmy zobaczyć multiligę na wirtualnej murawie PKO BP Ekstraklasa Games. W jej trakcie dwa ostatnie miejsca w Wielkim Finale zgarnęli reprezentanci Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin.

Trzeci dwumecz decydował o tym, kto zagra w barażach. Pierwsze spotkanie to pewne zwycięstwo reprezentanta Korony 3:1 i już jedną nogą Aza witał się z barażami. W drugim spotkaniu jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni, i to finalnie dzięki bilansowi bramek zawodnik PGE FKS Stali Mielec mógł po ostatnim gwizdku cieszyć się z dwunastej pozycji w tabeli gwarantującej udział w barażach.

Zobacz wyniki PKO BP Ekstraklasa Games PRO >>

Tabela końcowa PKO BP Ekstraklasa Games Pro:

(miejsca 1-4: awans do finałów, miejsca 5-12: udział w barażach)

Dwóch kolejnych zawodników, którzy zagwarantują sobie udział w evencie finałowym, poznamy w ten weekend podczas finałów Open. Transmisja z tego turnieju odbędzie się w sobotę i w niedzielę od 10:30 na antenie Polsat Games. Oprócz tego stream dostępny będzie na Facebooku PKO BP Ekstraklasa Games oraz na Twitchu i YouTube Polsat Games.

Źródło: informacja prasowa