Major łupem ekipy z Kanady

Trzeci Major Call of Duty League rozgrywany był w Arlington w stanie Teksas, a 12 zespołów rywalizowało o pulę 500 tysięcy dolarów oraz punkty CDL. Już podczas kwalifikacji można było zobaczyć kilka zaskakujących wyników, ale było to niewiele w porównaniu do wygrania całego turnieju przez Toronto Ultra. Drużyna z Kanady zaledwie trzy tygodnie przed startem Majora postanowiła dokonać zmiany. Na miejsce Eliego "Standy'ego" Bentza wskoczył dotychczasowy rezerwowy, Charlie "Hicksy" Hicks, który w zeszłym roku reprezentował akademię formacji. Jak się okazało, roszada ta była strzałem w dziesiątkę. Fioletowi już w trakcie kwalifikacji pokazywali się lepiej niż wcześniej, a na Majorze przekroczyli oczekiwania.

Droga bez porażki

Toronto Ultra rozpoczęło swoje zmagania na Majorze od meczu z New York Subliners, których pokonało bez większego trudu z wynikiem 3:1. Następnie podopieczni kanadyjskiej organizacji trafili kolejno na dwie silne ekipy, Boston Bridge oraz Atlanta FaZe, i choć tu było nieco trudniej – szczególnie w pierwszym z tych meczów – zwycięstwa zagwarantowały im szybki awans do finału. Z drabinki przegranych do finałowej rundy zakwalifikowali się natomiast gospodarze Majora – OpTic TeXas – którzy mimo porażki w pierwszym spotkaniu wygrali pięć następnych potyczek.

Toronto Ultra przejęło inicjatywę w finałowym meczu, zdobywając pierwszy punkt dzięki zwycięstwu na mapie Breenbergh Hotel w trybie Hardpoint. Następne dwa starcia padły natomiast łupem drużyny z Teksasu ku uciesze kibiców. Radość nie trwała jednak długo. W kolejnych trzech grach Tobias "CleanX" Jønsson i spółka pokonali swoich przeciwników, tym samym wygrywając serię z wynikiem 4:2 i plasując się na najwyższym szczeblu podium. Po meczu nagroda MVP została przyznana graczowi zwycięskiej ekipy, Thomasowi "Scrappy'emu" Ernstowi.

Końcowa klasyfikacja Call of Duty League 2023 Major III:

1. Toronto Ultra 200 000 $ 65 pkt
2 OpTic Texas 120 000 $ 50 pkt
3. Atlanta FaZe 80 000 $ 40 pkt
4. Boston Breach 40 000 $ 30 pkt
5-6. Las Vegas Legion, Seattle Surge 20 000 $ 20 pkt
7-8. Florida Mutineers, Los Angeles Thieves 10 000 $ 10 pkt
9-12. London Royal Ravens, Los Angeles Guerrillas, Minnesota RØKKR, New York Subliners