Wina Krzycha na górze, a Akademia Hatiego na dole

Ten sezon drugiej dywizji Ultraligi zdecydowanie należy do szalonych. Każda drużyna odcisnęła po sobie jakiś pozytywny ślad, ale niestety częstym elementem rozgrywek były również walkowery – w wielu przypadkach drużyny nie były w stanie zagrać swoich meczów. Mowa tutaj głównie o ekipach streamerów, czyli Winie Krzycha i Akademii Hatiego 2. Mimo to Artur "Rybson" Gębicz i spółka zajęli drugie miejsce z bilansem 12-6. Warto wspomnieć o tym, że WK przegrało tylko jeden mecz, grając podstawowym składem, co może świadczyć o dobrej formie zespołu. Z kolei drużyna Wojtka "Lewusa" Strykowskiego, choć nie prezentowała się najgorzej, nie stawiła się na spotkanie aż czterokrotnie, a dodatkowo często rotowała składem, co spowodowało, że zakończyła rozgrywki na dziewiątej pozycji z wynikiem 5-13.

Czołówka zawalczy w play-offach

W całej fazie zasadniczej wygrał stawiany w roli faworyta Lotus Gaming. Patryk "PolskiFok" Langer i spółka zaczęli co prawda średnio, ale na koniec wygrali dziewięć spotkań z rzędu, pokonując w ostatniej kolejce zespoły streamerów w rezerwowych składach. O top 2 otarł się Meavedron, jednak zespół ten przegrał dogrywkę z Winą Krzycha, a pozostałe miejsca w play-offach zdobyli devils.one, Europe Saviors Club i Domino Computer. DV1 przez prawie cały sezon przeplatało wygrane z porażkami, aczkolwiek na koniec zwyciężyło w czterech meczach z pięciu. Hiszpańskie EUS zaś genialnie rozpoczęło split, a później zaczęły się pojawiać problemy. W przypadku DCT było podobnie jak u Diabłów, a w znakomitej końcówce pomógł im nowy środkowy, czyli Marcin "Ronaldinho" Świech, znany wcześniej pod nickiem bucu.

Faza pucharowa drugiej dywizji Ultraligi rusza już 16 marca. W pierwszym spotkaniu Meavedron podejmie Domino Computer, a dzień później devils.one zagra z Europe Saviors Clubem. 23 marca zobaczymy starcie górnego drzewka Lotus Gaming kontra Wina Krzycha. Wszystkie mecze będą startować o godzinie 17:00.

Tak prezentuje się pierwsza runda play-offów drugiej dywizji Ultraligi:

16 marca
17:00 Meavedron vs Domino Computer BO5
17 marca
17:00 devils.one vs Europe Saviors Club BO5
23 marca
17:00 Lotus Gaming vs Wina Krzycha BO5