Słaby początek szybko zażegnany

W pierwszej rundzie najlepszy był Andrzej "Trawiscwat" Fiks z Zero Tenacity, a na kolejnych dwóch pozycjach znaleźli się Szymon "Shreddin" Jakubowski z Anonymo Esports i Alan "Aki" Biały. Jako pierwszy odpadł zaś Z10 Lelouch, zdobywając tym samym tylko jeden punkt. Zawodnik Zero Tenacity szybko zaczął odrabiać straty, gdyż wygrał drugą rundę przesuwając się na piąte miejsce, a od fotelu lidera dzieliły go już tylko trzy oczka. Trzecią rundę wygrał TG Fifek, podtrzymując swoje szanse na wygraną, a na całkiem spore prowadzenie w tabeli wyszedł ANO Shreddin.

Wszystko zmieniła czwarta odsłona finału. Lelouch wygrał i objął prowadzenie, ponieważ wcześniej pierwszy zawodnik Anonymo Esports odpadł jako trzeci. W czołówce plasował się również PMK Stinkyabuser, więc końcówka zapowiadała się niezwykle emocjonująco. To zmieniło się po piątej rundzie, w której znów świetnie poradził sobie Maani, wychodząc na prowadzenie aż trzema punktami nad drugim Jakubowskim. Na trzecim miejscu plasowali się ex eaquo Kacper "Kacpersky191" Świtalski i Fifek.

W ostatniej rundzie Lelouch dopiął swego i utrzymał prowadzenie, zostając Ultraliga Mistrzem Polski Teamfight Tactics. Na drugie miejsce wspiął się zaś Stinkyabuser, a podium zamknął Fifek. Spory awans dzięki wygraniu ostatniej rundy zanotował Alan "Vicer" Mikołajczyk. Gracz Anonymo Esports przebojem wdarł się do czołowej czwórki, która gwarantuje udział w rozgrywkach Superbrawl oraz w następnym sezonie Ultraligi.