Rozgrywki lanowe rozpoczęły się w sobotę. Ośmiu zawodników rywalizowało w dwóch grupach czteroosobowych. W każdej grupie obowiązywała drabinka podwójnej eliminacji (GLS).

Pierwszy dzień baraży PRO był pełen niespodziewanych rozstrzygnięć. Pierwsze zaskoczenie to wspaniała dyspozycja Dominika "panneypl" Panka. Zawodnik Śląska Wrocław jako pierwszy w grupie B zapewnił sobie awans do kolejnego dnia turnieju. Drugą niespodzianką było odpadnięcie Kacpra "Furmana" Furmanka z Lecha Poznań. Obrońca tytułu w decydującym starciu musiał uznać wyższość Miłosza "milosza93" Bogdanowskiego i zakończył udział w rozgrywkach w sobotę.

Do fazy pucharowej z grupy ostatecznie awansowali Dawid "Dewidek" Kamasiński (Piast Gliwice), Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok), Dominik "panneypl" Panek (Śląsk Wrocław) i Miłosz "milosz93" Bogdanowski (Legia Warszawa).

Niedziela rozpoczęła się od pojedynku panneypl z Riptorkiem. Reprezentant Śląska Wrocław po raz kolejny udowodnił, że na LAN-ie czuje się jak ryba w wodzie i pewnie pokonał doświadczonego rywala. W drugim dwumeczu mogliśmy zobaczyć starcie reprezentantów Piasta Gliwice i Legii Warszawa. Tutaj górą był milosz93, który zdobył aż 9 goli.

W meczu o życie perfekcyjnie w obronie i w ataku zagrał Riptorek, który w pokonał Dewidka 7:0. Następnie w finale górnej drabinki milosz93 pewnie wygrał dwumecz i jako pierwszy mógł świętować awans do finałowego weekendu. W decydującym starciu zmierzyli się Riptorek i panneypl. Gracz Jagiellonii Białystok zagrał w tym dwumeczu koncertowo wygrywając 9:3 i zapewniając sobie awans do Wielkich Finałów, a Dominik Panek musiał przełknąć gorycz porażki.

W najważniejszych rozgrywkach FIFA w Polsce czas rozpocząć odliczanie do Wielkich Finałów PKO BP Ekstraklasa Games. Odbędą się 1-2 kwietnia i weźmie w nich udział ośmiu zawodników:

  • Damian "damie" Augustyniak (Raków Częstochowa)
  • Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski (Lechia Gdańsk)
  • Szymon "Błachu" Błachowiak (Pogoń Szczecin)
  • Bartosz "bejott" Jakubowski (Widzew Łódź)
  • Patryk "J0K3R" Siajkowski
  • Tomasz "Tomek601" Legut
  • Miłosz "milosz93" Bogdanowski (Legia Warszawa)
  • Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok)

Gracze ponownie będą rywalizować w studiu telewizyjnym w Warszawie. Finały będzie można śledzić w trakcie oficjalnej transmisji na kanale Polsat Games, na Twitchu i Youtube stacji oraz na Facebooku PKO BP Ekstraklasa Games. Stream w sobotę i niedzielę rozpocznie się o 10:00.

Źródło: informacja prasowa