Wchodzimy na Nowy Poziom

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

PGE od dwóch lat zajmuje ważne miejsce na esportowej mapie Polski, współpracując z Polską Ligą Esportową m.in. przy projektach z zakresu rozwoju esportu i transformacji zawodowej w Polsce, pokazując nowe ścieżki rozwoju dla młodych ludzi, także w regionach objętych transformacją energetyczną. Teraz rozszerzamy nasze działania o kolejny projekt – PGE Nowy Poziom PLE, który jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacji młodych ludzi w tej dyscyplinie. Jestem przekonany, że współpraca ta przyczyni się do wzrostu zainteresowania esportem w całej Polsce – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Według badań w Polsce jest blisko dwadzieścia milionów graczy, którzy mieli styczność z wirtualną rozrywką, a misją Polskiej Ligi Esportowej jest stworzenie im przestrzeni do rywalizacji i rozwijania swoich kompetencji.

Od dwóch lat współpracujemy z PGE Polską Grupą Energetyczną tworząc wyjątkowe i jakościowe turnieje. Teraz rozwijamy nasz ekosystem o kolejny projekt, budując niezbędne fundamenty esportowe. PGE Nowy Poziom PLE to projekt skierowany do graczy amatorów, który ma stworzyć przestrzenie do rywalizacji i możliwości rozwoju w grze, i poza nią, w każdym regionie kraju. Nie chodzi tylko o cykliczne turnieje, ale również edukację na temat zawodów przyszłości i możliwości, jakie stwarza sektor sportów elektronicznych. Marka PGE stała się prawdziwym mecenasem esportu w Polsce i nie mam wątpliwości, że nasze wspólne działania zbudują trwały ekosystem esportowy na terenie całego kraju – mówi Paweł Kowalczyk, prezes zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

W ramach projektu PGE Nowy Poziom PLE w tym roku odbędą się cztery turnieje na żywo, w różnych miastach Polski. Pierwszy z nich już 22 kwietnia w Łodzi, gdzie będzie można zobaczyć zmagania najzdolniejszych młodych graczy FIFA 23, Counter-Strike: Global Offensive, Clash Royale i Teamfight Tactics.

Źródło: informacja prasowa