Finały będzie można śledzić w trakcie oficjalnej transmisji na kanale Polsat Games, na Twitchu i Youtube stacji oraz na Facebooku Ekstraklasa.Games. Stream w sobotę i niedzielę rozpocznie się o 10:00.

Za nami ekscytujący sezon zasadniczy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasa Games Pro. Do ostatniej kolejki toczyła się zacięta walka o udział w finałach turnieju oraz w barażach. W finałach zobaczymy ostatecznie ośmiu graczy. Czterech z nich zajęło czołowe miejsca w tabeli sezonu zasadniczego, w którym rywalizowali przedstawiciele wszystkich klubów PKO BP Ekstraklasy. Po ostatniej kolejce miejsca w pierwszej czwórce zapewnili sobie gracze Rakowa Częstochowa, Pogoni Szczecin, Lechii Gdańsk i Widzewa Łódź.

Liderem po sezonie zasadniczym z jedenastoma punktami przewagi nad drugim miejscem był Damian "damie" Augustyniak z Rakowa. Główny faworyt rozgrywek zaliczył słabszy początek sezonu, ale w drugiej jego części wrzucił wyższy bieg i zostawił rywali daleko w tyle. Triumfator poprzedniego sezonu ePremier League bardzo liczy na zwycięstwo w krajowych rozgrywkach i do turnieju finałowego przystąpi z ogromną motywacją.

Kolejne miejsca w tabeli zajęli ubiegłoroczni medaliści: Szymon "Błachu" Błachowiak z Pogoni oraz Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski reprezentujący Lechię. Czwarte miejsce w ostatnim meczu sezonu niespodziewanie wywalczył weteran polskiej sceny, broniący barw Widzewa Bartosz "bejott" Jakubowski.

Dwóch kolejnych zawodników, którzy zagwarantowali sobie udział w evencie finałowym, poznaliśmy podczas finałów Open. Zmierzyło się w nich ośmiu zwycięzców eventów, jakie odbywały się w miastach Ekstraklasy (Poznań, Gdańsk, Szczecin, Warszawa, Zabrze) oraz w formule online. W finałach szans swoim rywalom nie dali Patryk "J0K3R" Siajkowski i Tomasz "Tomek601" Legut, i to oni zagrają na finałowym lanie.

Dwóch ostatnich uczestników finałów poznaliśmy w trakcie barażów, do których awansowali zawodnicy z miejsc 5-12 sezonu zasadniczego. Ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci Legii Warszawa (Miłosz "milosz93" Bogdanowski) i Jagiellonii Białystok (Kamil "Riptorek" Soszyński) i to oni powalczą w najbliższy weekend o tytuł mistrza kraju.

Źródło: informacja prasowa