Ruszamy z wielkim turniejem

Od listopada, czyli premiery Call of Duty: Warzone 2.0, miała miejsce spora posucha jeśli chodzi o turnieje związane z grą. W ostatnim czasie mogliśmy śledzić jedynie poczynania graczy na Trails of Ashika – Resurgence, które to wydarzenie poświęcone było nowej mapie, która zawitała w produkcji. Teraz nastąpił jednak przełomowy moment dla profesjonalistów CoD-a i nie tylko, gdyż twórcy ogłosili World Series of Warzone 2023. Turniej ten różnić się będzie od wcześniejszych edycji, a dodatkowo zaplanowano globalne finały offline dla najlepszych zawodników.

World Series of Warzone – format, kwalifikacje i daty

Cały cykl WSOW potrwa prawie pół roku. Rozpocznie się on od dwóch trzy- lub czterostopniowych serii kwalifikacji, które zainaugurują rozgrywki open. Oznacza to, że o mistrzostwo zawalczyć może każdy gracz Warzone 2.0. Po wielu rundach kwalifikacyjnych, z czego pierwsze wystartują 28 kwietnia, wyłonione zostanie łącznie 30 drużyn – po 15 z Europy oraz Ameryki. Następnie dołączy do nich 10 ekip z mniejszych regionów. O ostatnie 10 miejsc będą walczyły zespoły, które odpadną w ostatniej serii kwalifikacyjnej, oraz drużyny zaproszone. Tym samym uzyskamy 50 trzyosobowych ekip, które zagrają o mistrzostwo w pierwszym w historii finale World Series of Warzone offline. Jego planowana data to wrzesień 2023.

Pula nagród w turnieju będzie wynosiła 1,2 miliona dolarów, a więc jest o co walczyć. Warto dodać, że po raz pierwszy World Series of Warzone zagości Call of Duty: Warzone 2.0. O szczegółach wydarzenia dowiecie się więcej ze strony WSOW oraz poniżej infografiki.

World Series of Warzone 2023