Atlanta FaZe

Rozpoczynamy od samej góry, bo Atlanta Faze jest nie tylko jedną z najsilniejszych ekip, ale także taką, która posiada niezwykle liczne grono fanów. Wpływ na to mają zarówno dobre wyniki w turniejach, jak i zaangażowanie organizacji w świat Call of Duty, choćby przez zatrudnianie streamerów i innych twórców contentu. Atlanta Faze to zwycięzca drugiego majora cyklu 2023, a także jedna z drużyn, które bez wątpienia są pretendentami do tryumfu w kwietniu.

Tyler "aBeZy" Pharris
McArthur "Cellium" Jovel
Chris "Simp" Lehr
Austin "SlasheR" Liddicoat
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 3
Miejsce – Major II 1
Miejsce – Major III 3
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 6
Barwy: czerwony, czarny, biały

Boston Breach

Boston Breach to zespół, który zmagania w bieżącej edycji Call of Duty League rozpoczął wręcz tragicznie. Odpadnięcie w pierwszym etapie inauguracyjnego Majora nie wróżyło nic dobrego, natomiast im dalej w las, tym... lepiej. Na drugim turnieju ekipa z Bostonu znalazła się już w pierwszej połowie tabeli, a w marcu prawie udało jej się wywalczyć miejsce na podium. Co więcej, Boston Breach jest pierwszą formacją na liście, w której znajdziemy przedstawiciela Europy – Brytyjczyka Bena "Beansa" McMellona.

Ben "Beans" McMellon
Dylan "Nero" Koch
Joseph "Owakening" Conley
Reece "Vivid" Drost
Kyle "Kremp" Haworth
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 13-16
Miejsce – Major II 5-6
Miejsce – Major III 4
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 8
Barwy: jasnozielony, czarny

Florida Mutineers

Choć sama nazwa Florida Mutineers w Europie nie jest zbyt popularna, to zdecydowanie więcej osób kojarzyć będzie właściciela tej marki, czyli Misfits Gaming. Pod względem wyników zespół z południa niestety nie może pochwalić się wieloma sukcesami. Florida Mutineers już raz w tym roku zakończyli rozgrywki na szarym dnie, a na pozostałych turniejach nie przebili się nawet do górnej połowy tabeli. W ekipie od niedawna występuje jedyny Hiszpan w CDL – Javier "Vikul" Milagro.

Carson "Brack" Newberry
Kenyen "Capsidal" Sutton
Tyler "FeLo" Johnson
Colt "Havok" McLendon
Javier "Vikul" Milagro
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 7-8
Miejsce – Major II 9-12
Miejsce – Major III 7-8
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 12
Barwy: turkusowy, czarny, pomarańczowy

Las Vegas Legion

Las Vegan Legion to jedna z najświeższych formacji w kręgu CDL, jeśli weźmiemy pod uwagę rebranding. Zespół powstał bowiem dopiero w drugiej połowie 2022 roku, a więc jego obecne zmagania w lidze profesjonalnej są tak naprawdę debiutem. Wcześniej drużyna ta przez kilka lat funkcjonowała jako Paris Legion. Na chwilę obecną ekipę z Las Vegas możemy nazwać średniakiem, bo dwa w miarę dobre występy zakończone na miejscu 5-6. zostały rozdzielone przez słaby rezultat w lutym.

James "Clayster" Eubanks
Eli "Standy" Bentz
Donovan "Temp" Laroda
Thomas "TJHaLy" Haly
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 5-6
Miejsce – Major II 9-12
Miejsce – Major III 5-6
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 5
Barwy: pomarańczowy, czerwony

London Royal Ravens

London Royal Ravens to jedna z dwóch drużyn CDL z siedzibą poza Stanami Zjednoczonymi oraz jedyna działająca w Europie. Nic więc dziwnego, że połowę składu stanowią Brytyjczycy. Dodatkowo jest to jedyna organizacja, w której możemy doszukiwać się elementu polskości. Royal Ravens stawiają na zyskiwanie popularności poprzez twórców contentu, w tym polsko-angielskiej streamerki IMAngeliki. Kruki już jakiś czas temu zatrudniły także czołowego gracza Call of Duty: Warzone i Warzone 2.0, Liama "Jukeyza" Jamesa. Niestety, w samych rozgrywkach CDL nie idzie im za dobrze, ale nadchodzący Major może być dobrą szansą na obrót spraw.

Obaid "Asim" Asim
Byron "Nastie" Plumridge
Matthew "Skrapz" Marshall
Ulisses "Ulisses" Rios
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 13-16
Miejsce – Major II 9-12
Miejsce – Major III 9-12
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 10
Barwy: granatowy, czerwony, biały

Los Angeles Guerillas

Los Angeles Guerillas to jedna z dwóch ekip pochodzących z LA. Zarówno pod względem wyników, jak i popularności, czegoś jej jednak brakuje w porównaniu do bezpośredniego rywala. Ostatnie Majory są tego dobrym przykładem, bo Guerillas ani razu nie zakończyli turnieju w górnej połówce tabeli.

Alec "Arcitys" Sanderson
Adam "Assault" Garcia
Kaden "Exceed" Stockdale
Joseph "JoeDeceives" Romero
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 9-12
Miejsce – Major II 7-8
Miejsce – Major III 9-12
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 11
Barwy: czarny, fioletowy, biały

Los Angeles Thieves

Jeśli zestawimy Los Angeles Guerillas z Los Angeles Thieves, to drugiej z tych formacji moglibyśmy nadać słynny tytuł syna koleżanki twojej mamy. Złodzieje w 2022 byli zwycięzcami Call of Duty League, a ich właścicielem jest Matthew "Nadeshot" Haag, czyli legenda Call of Duty. W tym roku LA Thieves nie stanęli jeszcze na najwyższym szczeblu podium, ale w lutym się o niego otarli. Jeśli jednak dalej chcą być traktowani jak ekipa z czołówki, to najwyższy czas coś wygrać.

Zack "Drazah" Jordan
Dylan "Envoy" Hannon
Kenneth "Kenny" Williams
Sam "Octane" Larew
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 5-6
Miejsce – Major II 2
Miejsce – Major III 7-8
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 2
Barwy: czerwony, biały, czarny

Minnesota RØKKR

Minnesota RØKKR to jeden z tzw. rywali północy. Formacja ta zatrudnia aż trzech zawodników z Europy, więc w tej kategorii jest w ścisłej czołówce. Pod względem wyników to kolejny średniak, który potrafi jednak czasem zaskoczyć. Przykładem tego mogą być eliminacje do pierwszego Majora, w których zawodnicy nie mieli sobie równych, a także drugi Major, w którym formacja uplasowała się na trzecim miejscu. Reszcie wyników było natomiast bliżej do dołu tabeli.

Marcus "Afro" Reid
Benjamin "Bance" Bance
Cameron "Cammy" McKilligan
Kevin "Fame" Bonanno
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 7-8
Miejsce – Major II 3
Miejsce – Major III 9-12
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 7
Barwy: czarny, fioletowy, jasnoniebieski

New York Subliners

New York Subliners to drużyna z potencjałem, której jak niczego innego brakuje stabilności. Świetny start Call of Duty League 2023 i złoto na pierwszym Majorze niestety nie miały godnej kontynuacji. W kolejnych turniejach gracze NYSL radzili sobie tylko gorzej, przez co teraz mają trudniej w walce o miano dominatora ligi. Formacji przewodzi jedyny w CDL-u Francuz, Paco "HyDra" Rusiewiez, u boku którego gra trzech Amerykanów.

Paco "HyDra" Rusiewiez
Matthew "KiSMET" Tinsley
Preston "Priestahh" Greiner
Cesar "Skyz" Bueno
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 1
Miejsce – Major II 7-8
Miejsce – Major III 9-12
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 4
Barwy: żółty, granatowy

Seattle Surge

Seattle Surge to dom jedynego gracza w Call of Duty, który nie reprezentuje ani Ameryki Północnej, ani Europy – mowa tu o Amerze "Predzie" Zulbearim z Australii. Skład z Seattle od września 2021 roku pozostaje niezmienny, co poskutkowało świetnym wejściem w CDL 2023 i drugim miejscem na inauguracyjnym Majorze. W ostatnich miesiącach brakowało jednak wyników, dlatego nadchodzące wydarzenie może być kluczowe dla Seattle Surge.

Lamar "Accuracy" Abedi
Makenzie "Mack" Kelley
Amer "Pred" Zulbeari
Daunte "Sib" Gray
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 2
Miejsce – Major II 9-12
Miejsce – Major III 5-6
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 3
Barwy: ciemny granat, oceaniczny błękit, turkusowy

OpTic Texas

OpTic Texas to zespół, który w marcu otarł się o zwycięstwo podczas Majora "u siebie". Widoczna jest tutaj ewidentna tendencja zwyżkowa, bo start sezonu w wykonaniu ekipy z Teksasu był słaby, a z każdym kolejnym turniejem byliśmy zaskakiwani coraz to lepszą formą. Czy tym razem zobaczymy zawodników OpTic Texas w szczycie umiejętności ze złotym pucharem w rękach? Zwycięstwo w kwalifikacjach może być tego zapowiedzią.

Brandon "Dashy" Otell
Daniel "Ghosty" Rothe
Cuyler "Huke" Garland
Anthony "Shotzzy" Cuevas-Castro
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 9-12
Miejsce – Major II 4
Miejsce – Major III 2
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 1
Barwy: zielony, czarny, biały

Toronto Ultra

Na sam koniec przedstawiamy największe zaskoczenie, a tym samym zwycięzcę trzeciego Majora cyklu Call of Duty League 2023, Toronto Ultra. Jest to druga z tzw. ekip z północy, a wyróżnia się tym, że na przestrzeni ostatnich miesięcy zanotowała ogromny wzrost formy zwieńczony najwyższym miejscem na podium w marcu. Dodatkowo w formacji tej nie zobaczymy żadnego Amerykanina, bo trójka zawodników pochodzi z Wielkiej Brytanii, a jeden z Danii. Czy Toronto Ultra już wkrótce powtórzy swój ogromny sukces? Start z dolnej części tabelki po słabych kwalifikacjach może to skutecznie utrudnić.

Tobias "CleanX" Jønsson
Charlie "Hicksy" Hicks
Jamie "Insight" Craven
Thomas "Scrappy" Ernst
Statystyki 2023
Miejsce – Major I 4
Miejsce – Major II 5-6
Miejsce – Major III 1
Miejsce w kwalifikacjach do Majora IV 9
Barwy: fioletowy, czarny, biały

Czwarty Major cyklu Call of Duty League 2023 wystartuje już w czwartek. Zespoły zawalczą o pulę nagród równą 500 000 dolarów, a także punkty CDL, które decydują o kwalifikacji do CDL Championship, czyli turnieju zwieńczającego rok zmagań w lidze. Szczegóły oraz terminarz dostępne są na stronie Call of Duty League.