Zmiana dyscyplin w esporcie

Rich to bardzo ciekawy przykład esportowca, który po zdominowaniu jednej dziedziny przeszedł do drugiej i też sobie w niej świetnie radzi. Zmiana dyscyplin jest bardziej popularna w sportach tradycyjnych, choć też bardzo rzadka. Tymczasem Koreańczyk w latach 2016-2018 dominował na scenie Heroes of The Storm, a potem nagle przeszedł do dywizji League of Legends swojej ówczesnej organizacji, czyli Gen.G. W pierwszych swoich grach w League of Legends Champions Korea nie prezentował się zbyt dobrze i większość czasu spędził na ławce rezerwowych.

Pierwsze LoL-owe sukcesy Richa

Następnie Jae-won zmienił pozycję ze środkowego na toplanera oraz zrobił krok w tył, by zrobić potem dwa w przód, przechodząc do grającego w koreańskim Challenger Series Teamu Dynamics i awansując z nim do LCK. Przełomowy był dla niego zaś 2021 rok, gdyż wraz z Nongshim RedForce otarł się o awans na Worldsy. Później Rich dołączył do Victory Five i z początku plasował się w czołówce LoL Pro League. Po tym Victory Five przekształciło się w Ninjas in Pyjamas, ale Koreańczyk został w formacji i wiosną tego roku zajął z nią dopiero trzynaste miejsce.

Teraz według doniesień ma on zastąpić Armuta w amerykańskim Dignitas. Takowe zmiany nie powinny dziwić, gdyż DIG uplasowało się na ostatniej pozycji w LCS z bilansem 3-15. Poza tym mówi się też o tym, że Nicolaj "Jensen" Jensen ma przejść do 100 Thieves, więc organizacja będzie musiała poszukać również nowego środkowego. Natomiast jeśli chodzi o górną aleję, to Rich powinien być dla Dignitas wzmocnieniem, w końcu mowa tutaj o zawodniku, który radził sobie dobrze w dwóch najsilniejszych ligach na świecie.

Jeśli doniesienia dotyczące zmiany na topie się potwierdzą, to tak będzie wyglądał skład Dignitas:

Lee "Rich" Jae-won
Lucas "Santorin" Tao Kilmer Larsen
Nicolaj "Jensen" Jensen
Frank "Tomo" Lam
Lee "IgNar" Dong-geun
Ilias "Enatron" Theodorou