Sukcesy w Europie i w Ameryce Północnej

Svenskeren jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników na zachodzie. Duńczyk zaczynał od gry na europejskiej scenie w Copenhagen Wolves, a później Ninjas in Pyjamas. Sukcesy zaczął odnosić jednak dopiero w SK Gaming, z którym wygrał Dreamhack Winter 2013, a kilka miesięcy po tym zdobył wicemistrzostwo European League of Legends Championship Series. Następnie latem SK zajęło trzecie miejsce, ale to gwarantowało awans na Worldsy, podczas których niemiecka formacja szybko odpadła. 2015 rok był już dla Svenskerena rozczarowaniem i na koniec SK nawet spadło z europejskiego LCS-a. Po tym Duńczyk przeszedł do TSM-u i to tam przeżył najlepszy epizod swojej kariery.

Wiosną TSM sięgnęło jedynie po wicemistrzostwo NA LCS, ale latem już go wygrało. Za to w 2017 roku Johnsen i spółka dwukrotnie powtórzyli ten wyczyn, całkowicie dominując w lidze. Na scenie międzynarodowej nie było już tak kolorowo, gdyż TSM dwa razy odpadało w fazie grupowej Worldsów z bilansem 3-3, a o występie na MSI 2017 lepiej nie wspominać. Następnie Duńczyk dołączył do Cloud9, gdzie grał naprzemiennie z Robertem "Blaberem" Huangiem, aczkolwiek wyszło mu to na dobre, ponieważ z Chmurkami osiągnął swój największy międzynarodowy sukces. C9 na Worldsach w 2018 roku dotarło do półfinału, wygrywając 3:0 z Afreeca Freecs w ćwierćfinale.

Smutny koniec kariery Svenskerena

Potem Sven dalej zagrał jeszcze jeden rok w Cloud9, ale to już nie było to, więc na 2020 rok przeszedł do Evil Geniuses, z którymi również nie udawało mu się odnosić zadowalających wyników – choć jeśli chodzi o indywidualną postawę, to Duńczyk był ceniony przez społeczność. Potem Johnsen był jeszcze przez dwa miesiące rezerwowym w C9, aż wreszcie na rok 2023 przeszedł do akademii TSM. Z nią już zanotował bardzo rozczarowujący wynik, gdyż zajął 9-12. miejsce w amerykańskim Challenger Series. Także nie powinno dziwić, że Duńczyk oficjalnie ogłosił zakończenie kariery. Natomiast to nie musi być jego koniec w esporcie, ponieważ jest on zainteresowany trenowaniem drużyn.