Na turnieju finałowym minionej edycji PGE Nowy Poziom PLE w Łodzi zobaczyliśmy 64 najlepszych zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali o nagrody pieniężne i tytuły mistrzowskie w czterech grach. W BaseStack Łódź dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja i poziom rywalizacji. Wszyscy przybyli na miejsce mogli wziąć udział w panelach edukacyjnych czy turniejach z gwiazdami. Młodych esportowców na miejscu wspierali Grzegorz "SZPERO" Dziamałek (utytułowany gracz Counter-Strike'a) oraz Bartosz "bejott" Jakubowski (wicemistrz świata FIFA 22 z reprezentacją Polski).

Pierwsza edycja turnieju PGE Nowy Poziom PLE udowodniła, że w Polsce jest wielu graczy, którzy chcą rozwijać się w kierunku profesjonalnego grania. Stworzyliśmy im przestrzeń i daliśmy możliwości, jakich brakowało na polskiej scenie esportowej. Historie tych młodych graczy o dążeniu do perfekcji, podążaniu za marzeniami, wsparciu i świadomość rodziców, którzy dopingowali ich na finałach w Łodzi, a także warsztaty edukacyjne, które mieli na evencie – to wszystko czyni ten turniej unikatowym. Mamy nadzieję, że kolejna edycja okaże się jeszcze większym sukcesem i odkryje kolejne gwiazdy esportu – mówi Tomasz Chomczyk, PR Manager Polskiej Ligi Esportowej.

Teraz przyszedł czas na rozpoczęcie eliminacji 2. sezonu w 2023 roku. Podobnie jak w poprzednim, rywalizacja będzie odbywać się w czterech tytułach: Counter-Strike; Global Offensive, Teamfight Tactics, Clash Royale oraz FIFA 23. Pierwsze eliminacje już 16 maja.

Bezpłatne zapisy prowadzone są na platformach FACEIT oraz ChallengerMode.

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

Źródło: informacja prasowa