Koniec eliminacji do kobiecej reprezentacji Polski w FIFA 23

Ów turniejem jest FAMEHERGAME, za którym stoi sama FIFA. – FAMEHERGAME ma na celu zwiększenie widoczności kobiet rywalizujących w systemie FIFAe, budowanie oddolnych możliwości oraz tworzenie bezpiecznej przestrzeni. FIFAe umożliwi swoim członkom, regionalnym ligo i innymi ligowym partneramo organizowanie własnych wydarzeń, by zwiększyć globalne uczestnictwo kobiet. Ponadto FIFAe zorganizuje w połowie 2023 roku bootcamp, który da kilku najlepszym zawodniczkom FIFAe szansę na naukę, spotkanie się oraz wzajemną rywalizację. Podczas tego bootcampu uczestniczki będą mogły korzystać ze wsparcia w zakresie treningu, tworzenia treści i innych ważnych kwestii, co ma pomóc im w profesjonalnym rozwoju – możemy wyczytać na oficjalnej stronie inicjatywy.

Swoją zawodniczkę na zawody postanowił wysłać także PZPN i w tym celu zorganizowano eliminacje, które rozpoczęły się od etapu otwartego. W tym udział wzięło ponad 20 graczek, ale tylko jedna z nich awansowała do etapu zamkniętego. Tą była Julia "Gulbik21" Gublicka, która w Kinguin Esports Performance Center w Warszawie, gdzie odbywało się grupowanie kadry mężczyzn przed kwalifikacjami FIFAe Nations Cup 2023, dołączyła do zaproszonych przez organizatorów Roksany "Rokci" Sobieszek oraz Klaudi "Klqudki" Mitręgi. W sumie graczki rozegrały po cztery mecze z każdą z rywalek, a zdecydowanie najlepsza okazała się Klqudka. To właśnie ona wygrała aż sześć z ośmiu pojedynków, dokładając do tego jeden remis i jedną porażkę. W efekcie to właśnie ona została triumfatorką całego procesu eliminacyjnego.


Dzięki temu Mitręga już za kilka tygodni uda się do Zurychy. To właśnie tam w siedzibie FIFA 15 i 16 czerwca odbędą się finały FAMEHERGAME, podczas których nagrodzone zostaną dwie najlepsze uczestniczki. Otrzymają one możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Świata Kobiet 2023, które będą mieć miejsce w Australii i Nowej Zelandii między 20 lipca a 20 sierpnia.