Mistrzyni UFC inwestorką w Anonymo

Już jakiś czas temu inwestorami Anonymo zostali trzej piłkarscy reprezentanci Polski –  Jan Bendarek z Southampton, Karol Linetty z Torino oraz Tymoteusz Puchacz z Panathinaikosu. Ale na tym nie koniec, bo teraz formacja potwierdziła, iż wspierać ją będzie Joanny Jędrzejczyk! 35-latka przez wiele lat rywalizowała w sportach walki, stając się pierwszą polką w słynnym Ultimate Fighting Championship. Co więcej, w latach 2015-2017 to właśnie ona dzierżyła w UFC mistrzowski pas w wadze słomkowej, dokonując pięciu udanych obron. Na swoim koncie ma również dwa mistrzostwa Europy oraz świata w boksie tajskim i kick-boxingu. Niemniej w czerwcu ubiegłego roku po porażce z Zhang Weili na gali w Singapurze ogłosiła zakończenie profesjonalnej kariery i od tego czasu angażuje się w działania w świecie show-biznesu, występując m.in. w filmach czy programach rozrywkowych. Teraz zaś zdecydowała się związać z esportem.

Gaming zawsze był na liście moich zainteresowań, ale regularnie trenując do kolejnych walk nie miałam czasu, żeby głębiej się zaangażować – przyznała Jędrzejczyk w oficjalnym oświadczeniu. – Teraz dzięki wejściu w esport, mogę połączyć swoją pasję do rywalizacji sportowej z gamingiem. Chce się zaangażować nie jako influencer, ale jako ktoś, kto będzie mógł pomóc w rozwoju tej branży. Dlatego zdecydowałam się wejść do Anonymo jako inwestor, który będzie pomagał profesjonalizować organizację, tworząc również jeszcze więcej przestrzeni dla kobiet w esporcie – dodała fighterka.

Joanna Jędrzejczyk i BLIK wesprą kobiecą dywizję VALORANTA

Co jednak ważne, wraz z byłą zawodniczką UFC z organizacją związała się także marka BLIK, która została głównym partnerem żeńskiej dywizji VALORANTA znanej pod nazwą TIGER Anonymo. Efektami tej współpracy mają być m.in. inicjatywy skierowane do kobiecej społeczności, w tym poświęcony jej kanał na Discordzie czy też wspólne granie. Co ważne, na wspomnianym serwerze, który ma być przestrzenią do wymiany doświadczeń oraz wsparcia, obecna będzie również sama Jędrzejczyk. Dodatkowo BLIK i Anonymo już teraz zapowiedziały konkurs, którego stawką będzie wyjazd treningowy dla młodych dziewczyn, w którym udział wezmą też pracownicy ANO i nowa inwestorka.

– Cieszę się, że wraz ze mną do Anonymo dołącza marka BLIK, która zostaje partnerem żeńskiej dywizji VALORANT. Wspólnie będziemy mogli pomóc w rozwoju dziewczyn w organizacji, ale również organizować inicjatywy dla całej społeczności fanów, a przede wszystkim dla młodych kobiet marzących o karierze w esporcie. Uważam, że jako kobieta, która odniosła międzynarodowy sukces w bardzo męskiej dyscyplinie, będę mogła bardzo pomóc młodym zawodniczkom. Zarówno w kontekście dbania o aspekt mentalny w czasie samej rywalizacji, która ma znaczenie, jeśli chce się wygrywać, jak również w kontekście radzenia sobie ze stereotypami w środowisku esportowym – zapewniła Jędrzejczyk.