Zmiany w składzie drugiej dywizji Ultraligi

Siódmy sezon drugiej dywizji Ultraligi przyniósł wiele zmian. Nie zobaczymy już formacji złożonych ze streamerów. Wina Krzycha i Akademia Hatiego 2 zrezygnowały z uczestnictwa, a oczywistym powodem jest brak możliwości transmitowania meczów na prywatnych kanałach. Ponadto z dalszego udziału w rozgrywkach wycofało się również Elementalist, będące najgorszą ekipą w sezonie szóstym. Tym samym w lidze zobaczymy dwie nowe drużyny oraz jedną powracającą. ThunderFlash po słabym sezonie 2022 spadło z drugiej dywizji Ultraligi, ale teraz wraca do łask. Nowymi organizacjami są zaś Back2TheGame Outlaws i E-nsane Gaming.

Sporo rotacji było też w składach poszczególnych ekip. Dziś pisaliśmy o bardzo silnym devils.one, a do kilku innych drużyn dołączyli również warci uwagi gracze. Dawid "Dawidsonek" Trojanowski zasilił szeregi Domino Computer, Marcin "bucu" Świech od samego początku sezonu będzie grał w LODIS, a Europe Saviors Club i Lotus Gaming znów wzięli pod swoje skrzydła ciekawych zagranicznych zawodników z Bułgarii, Norwegii czy Hiszpanii.

Tak prezentuje się terminarz dzisiejszych spotkań drugiej dywizji Ultraligi:

25 maja
17:00 NRAX Esports vs Domino Computer BO1
18:00 Meavedron vs ThunderFlash BO1
19:00 LODIS vs E-nsane Gaming BO1
20:00 Back2TheGame Outlaws vs Lotus Gaming BO1
21:00 Europe Saviors Club vs devils.one BO1

Warto wspomnieć o tym, że stawką drugiej dywizji Ultraligi są dwa miejsca w turnieju promocyjnym do głównych rozgrywek. Do tego liczą się punkty zgromadzone w obu splitach, więc na razie najbliżej celu są Lotus Gaming oraz devils.one, gdyż druga w szóstym sezonie Wina Krzycha tak jak wspominaliśmy już nie występuje. Transmisję ze wszystkich spotkań możecie zobaczyć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTubie.