Słabe notowania TSM-u przez zbliżającym się splitem

TSM w ostatnich splitach jest coraz słabszy i już nie rywalizuje o najwyższe miejsca w LCS. Formacja założona przez Andy'ego "Reginalda" Dinha wpadła w spory kryzys i ma nawet problemy, by załapać się do czołowej czwórki. Ponadto niedawno dowiedzieliśmy się, że od 2024 roku będzie ona grała już w innej lidze z top 4 światowego systemu Riot Games, czyli w LEC, LPL lub w LCK.

Wcześniej jednak TSM pożegna się z amerykańskimi fanami podczas letniego splitu LCS-a. Wiele osób ma nadzieję, że będzie to godne odejście z ligi w stylu ostatniego tańca, aczkolwiek, jeżeli spojrzymy na skład, to się na to nie zanosi. W ekipie zostali Lee "Bugi" Seong-yeop, Jason "WildTurtle" Tran i Jonathan "Chime" Pomponio. Dwaj pierwsi zawodnicy odstają nieco na tle pozostałych ligowych graczy na dżungli oraz na pozycji strzelca. Za to Chime jest uważany za młody talent, który może w przyszłości odpalić.

Teraz skład oficjalnie dopełnili Kevin "Hauntzer" Yarnell oraz Lee "Ruby" Sol-min. Amerykański toplaner ostatnie pięć splitów spędził w akademii TSM-u i widać, że najlepsze lata ma już za sobą. Przypomnijmy, że jeszcze w 2016 i 2017 roku Hauntzer trzy razy wygrał rodzime rozgrywki, a co za tym idzie pojawiał się na Worlds oraz na Mid-Season Invitational. Natomiast Koreańczyk ze środkowej alei przez pierwszą część trwającego sezonu występował w Teamie Heretics, z którym ani razu nie dotarł do czołowej szóstki LEC i indywidualnie spisywał się słabo.

Tak prezentuje się skład TSM na letni split LCS 2023:

tsm logo Kevin "Hauntzer" Yarnell
Lee "Bugi" Seong-yeop
Lee "Ruby" Sol-min
Toàn "Neo" Trân
Jonathan "Chime" Pomponio
Seong "Reven" Sang-hyeon