Powrót byłego gracza EU LCS s

Webidoo Gaming zadebiutowało w PG Nationals w tym roku, inwestując w nie najlepszy na papierze skład. Wyników też zabrakło, gdyż formacja uplasowała się na przedostatniej pozycji w lidze. Lato jednak ma według doniesień wyglądać znacznie inaczej. Brieuc "LEC Wooloo" Seeger poinformował, że dołączyć ma tam wznawiający po 2,5 roku przerwy karierę profesjonalnego zawodnika Marcin "Selfie" Wolski. Polak w przeszłości grał w między innymi SUPA HOT CREW, H2k-Gaming, Misfits Gaming i w Teamie Vitality. Z żadnym z tych zespołów co prawda nie osiągnął zbyt wiele sukcesów drużynowych, ale był cenionym indywidualnie zawodnikiem. Ostatni rok Selfie spędził w akademii oraz w głównym składzie Cloud9, gdzie był trenerem pozycyjnym.

Reszta składu również z doświadczeniem

Ponadto Włoch Francesco Lombardo opublikował doniesienia dotyczące reszty nowych graczy Webidoo Gaming. Na pozycji strzelca ma zagrać Adrian "Odi11" Kruk. 21-latek ma za sobą fatalny split w Guasones, który kończył na ławce rezerwowych. Wcześniej jednak Polak zdobył mistrzostwo Ultraligi w barwach PDW, a następnie wicemistrzostwo Northern League Championship z Bifrost. Indywidualne zmagania Odiego11 będziecie mogli oglądać już dziś w Xayoo Cup, gdyż gra on w zespole Konrada "Kaseko" Szewczaka i Wojtka "Lewusa" Strykowskiego.

Na górnej alei oraz w dżungli w Webidoo mają wystąpić odpowiednio Stass "StenBosse" Skopin i Kim "Noodle" Kroon. Szwedzi mają już doświadczenie w grze na włoskiej scenie. StenBosse reprezentował wcześniej barwy Samsung Morning Stars, Macko Esports oraz aNc Outplayed. Za to Noodle pokazał się na jednym turnieju we wspomnianym SMS. Ponadto grał on niegdyś w Teamie Options z między innymi Lewusem i Kaseko w składzie. Wspierającym WBD zostanie według doniesień Nikos "HungryPanda" Nikolaidis. Grek ma na swoim koncie doświadczenie z wielu ekip, w tym ostatnio w lidze włoskiej. Natomiast w 2020 roku przeszedł on do EURONICS Gaming, gdzie występował wtedy Jakub "Cinkrof" Rokicki, aczkolwiek nie udało im się zająć wysokiego miejsca w niemieckich rozgrywkach.

Tak prezentuje się domniemany skład Webidoo Gaming na letni split PG Nationals:

Stass "StenBosse" Skopin
Kim "Noodle" Kroon
Marcin "Selfie" Wolski
Adrian "Odi11" Kruk
Nikos "HungryPanda" Nikolaidis
-