We Love Gaming Polakami stoi

We Love Gaming Esports to jedna z dwóch najbardziej utytułowanych organizacji na greckiej scenie League of Legends. Ostatnie lata były jednak okresem dominacji Anorthosisu Famagusta Esports, a WLG jedynie próbowało wrócić na tron, tworząc bardzo mocne składy. Udało się to z Pawłem "HeSSZero" Karwotem i Bruno "Brunessem" Freundem na czele wiosną bieżącego roku po triumfie 3:1 w finale z Anorthosisem. Następnie reprezentanci greckiej ligi pojechali na EMEA Masters, gdzie w barażu o awans do głównej fazy ulegli 1:2...  Anorthosisowi.

Teraz We Love Gaming podejdzie do obrony mistrzowskiego tytułu z najmocniejszym zespołem, jaki liga grecka widziała. Głównymi wzmocnieniami są Andreas "Banderas" Barril i Paweł "Woolite" Pruski. Norweski toplaner wiosną tego roku wraz z Riddle Esports zdominował Northern League of Legends Championship. To samo miał uczynić polski strzelec, grający w NORD Esports, aczkolwiek postawa jego formacji rozczarowała, a wielokrotny mistrz Polski wspominał w wywiadzie dla Cybersport.pl, że to wina złego podejścia do treningów.

Ponadto nowym środkowym WLG został Tomasz "ESCIK" Skwarczyński. Polak latem 2021 roku zdobył wicemistrzostwo Ultraligi z Illuminar Gaming, a już kilka miesięcy później wraz z GamerLegionem sięgnął po mistrzostwo Prime League. Ostatnie dwa splity były jednak dla niego o wiele słabsze. Dodatkowym wzmocnieniem dla We Love Gaming jest jeszcze dołączenie Kamila "Hajimy" Żmudzkiego, który wspólnie z Jarosławem "JARU" Kochanowskim zajmie się stroną analityczną.

Tak prezentuje się skład We Love Gaming Esports:

Andreas "Banderas" Barril
Bruno "Bruness" Freund
Tomasz "ESCIK" Skwarczyński
Paweł "Woolite" Pruski
Nikos "Bananitoo" Fakis
Vasilis "TheRock7" Voltis