NA na plus, EMEA na minus

Zarówno Natus Vincere, jak i FUT Esports nie zdołały bowiem przebrnąć przez fazę grupową. Szczególnie słabo wypadł skład dowodzony przez Kyrylo "ANGE1A" Karasova, który przegrał oba swoje mecze. Najpierw NAVI uległo NRG, a potem w meczu o życie również Edward Gaming. Z kolei turecka piątka po porażce z Evil Geniuses w inauguracyjnym spotkaniu pozostała na powierzchni, bo udało jej się rozprawić z Attacking Soul Esports. Niemniej w decydującej rundzie lepsze od graczy znad Bosforu okazało się DRX, w efekcie czego i ich zabraknie w play-offach. Na pocieszenie FUT może mieć jednak świadomość, że zapewniło sobie miejsce na tegorocznych mistrzostwach świata, podczas gdy Natus Vincere czeka bój w eliminacjach ostatniej szansy.

Z bardzo dobrej strony pokazali się natomiast przedstawiciele Ameryki Północnej. Zarówno NRG, jak i Evil Geniuses nie znalazły bowiem swojego pogromcy i przez grupowe zmagania przeszły niepokonane! Ardis "ardiis" Svarenieks i jego partnerzy, co zostało już wspomniane, poradzili sobie z Natus Vincere, ale także z T1, podczas gdy Źli Geniusze okazali się lepsi od FUT i DRX. Dzięki temu drużyny ze sceny NA finiszowały na pierwszych miejscach w swoich zbiorach, podczas gdy Edward i DRX zadowolić się musiały miejscami drugimi. Z kolei T1 i Attacking Soul podzieliły los omawianych wcześniej reprezentantów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Końcowy układ grup VALORANT Masters Tokyo 2023:

Grupa A Grupa B
# Drużyna W P # Drużyna W P
  1. NRG 2 0   1. Evil Geniuses 2 0
  2. Edward 2 1   2. DRX 2 1
  3. T1 1 2   3. FUT 1 2
  4. NAVI 0 2   4. Attacking Soul 0 2

Najlepsi wchodzą do gry

Teraz przed ekipami krótka przerwa, niemniej już 16 czerwca zmagania zostaną wznowione, ale już w play-offach. W tych do rywalizacji dołączą najwyżej rozstawione zespoły, które nie musiały przystępować do etapu grupowego. Mowa tutaj m.in. o Teamie Liquid i Fnatic, czyli odpowiednio mistrzu i wicemistrzu VCT EMEA, ale nie tylko. Poza nimi oglądać będziemy też Paper Rex, najlepszy zespół z VCT Pacific, oraz LOUD. Podopieczni brazylijskiej organizacji to obecnie panujący mistrzowie świata, ale też triumfatorzy splitu w VCT Americas. A to oznacza, że fani VALORANTA na najwyższym poziomie zdecydowanie będą mieli na czym zawiesić oko.

Pary 1. rundy play-offów VALORANT Masters Tokyo 2023:

Paper Rex
vs DRX
Team Liquid
vs Edward Gaming
Fnatic
vs NRG
LOUD
vs Evil Geniuses

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Masters Tokyo 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Masters Tokyo 2023