Kim, bądź czym jest Darkin Naafiri?

Zainteresowani lore nareszcie doczekali się czegoś ciekawego. Po nieudanej historii niedawno wydanego Milio na światło dzienne wychodzi Naafiri, wydaje się, że najbardziej wyczekiwana premiera bohatera od czasów Yone. Riot Games postanowiło nas z tej okazji uraczyć specjalnie przygotowanym filmem.

Jak przystało na reprezentantkę spaczonych przez pustkę wyniesionych wojowników Shurimy, Naafiri nie należy do grupy przyjaznych herosów. Tak jak inni Darkini przepełnia ją gniew i chęć rozlewu krwi oraz podobnie do jej braci wieki temu została zaklęta w broń, aby zastopować jej terror. Bardzo ciekawy jest również projekt postaci, ponieważ w pierwszych zapowiedziach bohaterki przemienionej w sztylet była ona określana w liczbie mnogiej, bardziej jako "wataha stworzeń" niż pojedynczy twór, co zapewne będzie miało wpływ na rozgrywkę. W kwestii historii nie wiemy na jej temat praktycznie nic. Otwiera zupełnie nowe możliwości snucia opowieści na runeterrańskiej ziemi, jednak najpewniej będzie wyjątkowo, nawet jak na Darkina, związana z ziemiami pustynnej Shurimy. Sugeruje nam to pojawienie się Słonecznego Dysku w trailerze, czyli właściwie serca piaszczystej krainy, za pomocą którego tworzono niegdyś nowych wyniesionych.

Gameplayowo kobiecy Darkin będzie miał odnajdywać się głównie na środkowej alei w roli zabójcy, zgodnie z obietnicami Riot Games raczej niewymagającego wybitnych zdolności oraz znajomości jej umiejętności. Wnioskując po filmie rozbicie jej charakteru na watahę wilków odbije się echem na sterowaniu bohaterem podczas rozgrywki w Rozpadlinie Przywoływaczy, jednak nie wiemy w jaki sposób. Niestety na więcej informacji musimy jeszcze trochę poczekać. Wciąż nie mamy oficjalnego ogłoszenia odnoszącego się do daty premiery postaci, jak i dokładnego przedstawienia jej losów i wkładu w historię świata.