PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

Przed nami drugie w tym roku finały splitu, które wyłonią najlepszych graczy-amatorów w czterech grach – Counter-Strike: Globa Offensive, FIFA 23, Clash Royale oraz Teamfight Tactics. Tym razem rozgrywki odbędą się w formule online.

Nowy Poziom to unikalny projekt w skali kraju. Z każda kolejną edycją pojawia się coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w grze i poza nią. Naszym celem jest nie tylko wychowanie nowych esportowych mistrzów, ale przede wszystkim przekazywanie odpowiednich wzorców, edukacja młodych ludzi i rozwój środowiska sportów elektronicznych w całej Polsce – mówi Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

Zmagania finałowe w dniach 28-29 czerwca transmitowane będą na kanale Twitch.tv/ple_gg. Więcej informacji na temat rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE znajdziecie na stronie nowypoziom.gg.

Źródło: informacja prasowa