Konkurs Heroes of Cosplay został otwarty dla artystów z Polski, Czech, Słowacji, Grecji, Węgier i Rumunii. Wszystkie zgłoszone stroje muszą pochodzić z uniwersum gier Riotu, takich jak League of Legends, VALORANT, Teamfight Tactics czy serialu Arcane. W konkursie dopuszczono udział jedynie strojów stworzonych najwcześniej w styczniu 2021 roku, co oznacza, że w Łodzi zobaczyć będzie można unikalne, nieprezentowane wcześniej kreacje.

Jury konkursu składa się z uznanych międzynarodowo cosplayerów oraz przedstawicieli Riot Games. Przyznają oni nagrody dla pierwszego i drugiego miejsca. Pula nagród konkursu Heroes of Cosplay podczas Meet at Rift wynosi imponującą sumę 3000 euro. Zwycięzca będzie mógł cieszyć się nagrodą o wartości 1500 euro. Jest to nie tylko możliwość zdobycia prestiżowego tytułu mistrza cosplayerów Heroes of Cosplay, ale także szansa na otrzymanie fantastycznych nagród, które docenią wysiłek i kreatywność uczestników.

Finał konkursu odbędzie się o godzinie 16:00 w sobotę, 1 lipca. Można go będzie śledzić na żywo podczas Meet at Rift oraz na streamie Nervariena w serwisie Twitch. Dodatkowo wszyscy uczestnicy festiwalu oraz widzowie śledzący transmisję na kanale Nervariena będą mieli możliwość wyłonienia ulubieńca publiczności, który również otrzyma nagrodę pieniężną wysokości 750 euro.

W finale konkursu znalazło się dziewięciu finalistów wybranych przez jury, zaś ostatniego uczestnika wyłoniła publiczność w otwartym głosowaniu na fanpage'u Meet at Rift.

Lista finalistów prezentuje się następująco:

  • HORO VON KAIDA – Grecja
  • KINDZIA – Polska
  • RURI.SWAN – Grecja
  • VANATKU – Polska
  • WITCHER – Rumunia
  • ANNALEO – Grecja
  • ASGARDIAN FRAUD – Polska
  • CHIRU – Polska
  • DARAYA – Polska
  • EMI – Słowacja

Konkursowe kreacje można zobaczyć tutaj.

Zapraszamy wszystkich fanów cosplayu oraz miłośników gier Riot Games do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Bądźcie gotowi na niezapomniane widowisko i odkryjcie niezwykłe wcielenia postaci z waszych ulubionych gier! – dodaje dyrektor programowy festiwalu Meet at Rift, Bartosz Pawlik.

Dodatkowo osoby, które nie brały udziału w konkursie, a będą chciały przyjść na wydarzenie w stworzonym przez siebie stroju, będą miały szansę udziału w konkursie community zorganizowanym we współpracy z InPost. Każda osoba, która wykaże się kreatywnością w ramach idei Out Of The Box i zaprezentuje swój cosplay, weźmie udział w dodatkowej rywalizacji i zgarnie nagrody od InPost.

Konkurs cosplay to jedna z wielu atrakcji na festiwalu Meet at Rift, który odbędzie się w dniach 30 czerwca–2 lipca w Łodzi, w EC1 w Hali Maszyn. Goście festiwalu mogą liczyć na wiele innych aktywności na scenie głównej – rozgrywki League of Legeds, VALORANT, teleturniej wiedzy o uniwersum gier Riot Games czy liga streamerów VALORANTA. Dodatkowo na terenie festiwalu będzie wiele stref, w tym free-to-play, na których będzie można wygrać cenne nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Więcej informacji na kanałach social media: