Finał Golden Spatula Cup #1

Podczas ostatniej edycji Golden Spatula Cup, mieliśmy przyjemność oglądać aż dwunastu reprezentantów naszego kraju. Wśród nich znaleźli się najlepsi zawodnicy z europejskich serwerów: zachodniego i wschodniego, oraz ci, którzy zaprezentowali się najmocniej pierwszego dnia aktualnego sezonu Ultraligi TFT. Choć ubiegłorocznemu mistrzowi Rising Legends nie idzie najlepiej w lokalnym turnieju, Nadim "Lelouch" Maani przebrnął przez pierwsze dni GSC#1 jak burza. W dzień finałowy wkroczył z najlepszym wynikiem spośród swoich rodaków. Niemniej Filip "Fifek" Obajtek wcale mocno mu nie ustępował. Z drobną pomocą szczęścia, do finału dostał się też Jakub "kubixon" Warzecha. Mając raptem 27 punktów, co nie zawsze gwarantuje miejsce w kolejnej rundzie, zaskoczył wszystkich!

Piękny pokaz umiejętności Polaków, jednak bez sukcesów

Chociaż kubixon dostał się do rundy finałowej na granicy rankingu, to właśnie on zaprezentował najwyższy poziom ostatniego dnia. Swoim wynikiem przebił najśmielsze oczekiwania kibiców. Po czwartym spotkaniu był aż na trzeciej pozycji. Później szło już niestety trochę gorzej. Rywalizacja w grupie z najlepszymi zawodnikami z całej Europy przysporzyła mu sporo kłopotów w dalszej fazie spotkania. Finalnie zakończył na ósmym miejscu. Daje mu to jednak w dalszym ciągu szansę na bezpośredni awans do Rising Legends: Runeterra Reforged.

Trochę gorzej poszło pozostałej dwójce zawodników. Zakończyli oni tę edycję GSC zajmując sąsiadujące pozycje. Brzmiałoby to dość sympatycznie, gdyby nie znajdowały się one blisko końca tabeli. Fifek z 26 punktami uplasował się na miejscu osiemnastym, Lelouch zaś tuż za nim, przegrywając raptem jednym punktem. Obaj mieli raczej niewiele szczęścia podczas dzisiejszych rozgrywek, krążąc ciągle wokół piątej pozycji. W ostatniej rundzie Maaniemu podwinęła się noga, co mocno przełożyło się na jego wynik końcowy.

Tak prezentuje się klasyfikacja:

Golden Spatula Cup #1
1. MK 5454 37
2. Skipaeus 35
3. Staig Rovskagg 34
4. Enzosx 33
5. ttv SnubleTFT 33
6. MattbLack 33
7. Sologesang 32
8. kubixon 32

Golden Spatula Cup #2 startuje już 11 sierpnia. Możemy mieć więc tylko nadzieję, że następnym razem naszym reprezentantom pójdzie tylko lepiej. Przebieg wydarzenia można śledzić na Twitterze Teamfight Tactics. Kalendarz zaś znajduje się tutaj.