Wysokie miejsca Polek w VALORANT Champions Tour

Najlepsze polskie zawodniczki VALORANTA po tygodniu przerwy wracają do gry. Dotychczasowe zmagania naszych graczek mogą napawać kibiców optymizmem. Wszystkie Polki mają szanse na awans do następnej fazy zmagań. Acend Rising z Weroniką "speedowką" Dąbrowską w składzie jest jak na razie niepokonane w trwających rozgrywkach i prowadzi w grupie B. Pięć odniesionych we wspaniałym stylu zwycięstw zapewniło speedówce i jej koleżankom awans do fazy pucharowej już w zeszłym tygodniu. Dziś naprzeciwko drużyny naszej rodaczki stanie Rebels Gaming Velvet, które z bilansem 2-3 zażarcie walczy o awans do strefy premiowanej awansem do play-offów. Szczególnie ciekawie zapowiada się jednak jutrzejsze starcie z BBL Queens, które będzie bezpośrednim pojedynkiem o zwycięstwo w grupie B. Reprezentantki Turcji bowiem też mają na koncie pięć wygranych i ani jednej porażki.

W nieco trudniejszej sytuacji jest w pełni polskie TIGER Anonymo. Maja "Majusia" Kwiryng i spółka w zeszłym tygodniu nie poradziły sobie Karmine Corp GC. Rodzima piątka ma również przed sobą spotkanie z niepokonanym liderem grupy A – KPI Shine. Jeżeli jednak Polki wygrają choć jedną z dwóch nadchodzących batalii, to mimo wszystko powinny zameldować się w play-offach. Szansa na to jest dość spora, gdyż wtorkowy przeciwnik naszych zawodniczek, Ninjas in Pyjamas Lighting, jak na razie radzi sobie bardzo słabo. NIP przegrało dotychczas wszystkie swoje spotkania i nie ma już szans na awans. Anonimowe mogą także sprawić niespodziankę w meczu z Shine. Po dobrym, choć ostatecznie przegranym spotkaniu z G2 Gozen wiemy, że Polki potrafią mobilizować się na trudne gry.

Harmonogram spotkań Polek w trzecim tygodniu VCT Game Changers Stage 2:

17 lipca
18:00 Acend Rising vs RebelsGaming logo Rebels Gaming Velvet BO3
21:00 TIGER Anonymo vs KPI Shine BO3
18 lipca
18:00 Acend Rising vs BBL Queens BO3
21:00 TIGER Anonymo vs Ninjas in Pyjamas Ninjas in Pyjamas Lighting BO3

VCT Game Changers EMEA Series 2 trwać będzie aż do 30 lipca. Łączna pula nagród wynosi aż 30 tysięcy euro. Dla samych triumfatorek przewidziano czek o wartości 10 tysięcy euro oraz 45 punktów rankingowych.