Anonymo gra dalej, Acend również

Podsumowując, Anonymo na przestrzeni grupowych zmagań wygrało cztery z siedmiu spotkań. Lepsze od naszych rodaczek okazały się jedynie mistrzynie świata z G2 Gozen, a także Karmine Corp GC oraz KPI Shine. Jeśli zaś chodzi o pozostałe formacje, to te musiały uznać wyższość Martyny "meryl" Jachimowicz i jej koleżanek. W efekcie dało to polskim zawodniczkom trzecią lokatę w grupie A, bo wyżej finiszowały jedynie wspomniane już G2 i KPI. Tym samym Anonimowe nie tylko zagwarantowały sobie utrzymanie i miejsce w play-offach. Przede wszystkim piątka znad Wisły rzeczone play-offy rozpocznie w górnej części drabinki, co oznacza, że będzie ona miała margines błędu, a każdy kolejny mecz nie będzie dla niej spotkaniem o życie.

Aczkolwiek na tym nie koniec polskich sukcesów w fazie grupowej kobiecego VALORANT Champions Tour w regionie EMEA. Przecież w play-offach zagra także Weronika "speedowka" Dąbrowska. Wszystko dlatego, że Acend Rising, którego barw od bieżącej kampanii broni Polka, w grupie B niemal nie miało sobie równych. Niemal, bo lepsze okazało się BBL Queens, które jako jedyne nie poniosło porażki w fazie grupowej. Oglądać nie będziemy już natomiast Klaudii "klaudii" Beczkiewicz. Polsko-amerykańska zawodniczka tuż przed startem zmagań związała się z legendarnym Ninjas in Pyjamas, ale ani ona, ani jej koleżanki nie zdołały ustrzec się katastrofy. Ta więc się wydarzyła, a NIP Lightning z kompletem porażek i okrągłym zerem po stronie punktów zajął ostatnie miejsce w pierwszym zbiorze.

Zatem tak wygląda końcowy układ grup VCT Game Changers:

Grupa A Grupa B
1. KPI Shine 6 pkt 1. BBL Queens 7 pkt
2. G2 Gozen 5 pkt 2. Acend Rising 6 pkt
3. TIGER Anonymo 4 pkt 3. Case Hydra 5 pkt
4. Odd 1 OUT 4 pkt 4. FUT JEFF 4 pkt
5. NAVI Celestials 4 pkt 5. Rebels Velvet 2 pkt
6. Karmine Corp GC 3 pkt 6. GUILD X 2 pkt
7. Alliance.Coven 2 pkt 7. The A Team 2 pkt
8. NIP Lightning 0 pkt 8. EXCEL GC 0 pkt

Tak czy inaczej, teraz przed pozostałymi w grze ośmioma formacjami kilka dni przerwy. Faza pucharowa VCT Game Changers EMEA Series 2 rusza bowiem 25 lipca, a jej zwieńczeniem będzie zaplanowany na 30 lipca wielki finał.