"Siostrobójcza" batalia w VALORANT Champions Tour

Najlepsze kobiece formacje gry VALORANT z regionu EMEA rozpoczynają fazę pucharową prestiżowego VCT Game Changers. Już w pierwszym starciu czeka nas pojedynek Polek. W pełni polskie TIGER Anonymo zawalczy z Acend Rising, którego barw broni Weronika "speedowka" Dąbrowska. Faworytem w dzisiejszej grze wydaje się Acend, które w fazie grupowej, poradziło sobie zdecydowanie lepiej. Dąbrowska i jej koleżanki przegrały zaledwie jedno spotkanie, w którym to uległy dotychczas niepokonanemu w trwającym turnieju tureckiemu BBL Queen. Z kolei Maja "Majusia" Kwiryng wraz z ekipą do końca poprzedniej fazy musiały martwić się o kwestię awansu. Ostatecznie jednak Polki zajęły trzecie miejsce w swojej grupie, co pozwoliło im na bezpośrednią promocję do górnej drabinki fazy pucharowej. Dzisiejszy triumfator zagra w drugiej rundzie ze zwycięzcą grupy A, KPI Shine. Dla przegranych także nie będzie to jednak koniec zmagań, a jedynie spadek do rywalizacji w dolnej drabince.

Spotkanie Polek nie jest jedynym w dzisiejszym rozkładzie spotkań. Oprócz naszych zawodniczek do gry przystąpią także mistrzynie G2 Gozen oraz Case Hydra. Z jednej strony mamy więc mistrzynie świata G2, które dotychczas radziły sobie bardzo dobrze. Wszak udało im się pokonać m.in. Anonymo. Z drugiej zaś wydaje się, że Case mimo wszystko tanio skóry nie sprzeda. Reprezentantki hiszpańskiej sceny również mają za sobą dobrą fazę grupową, w której uległy jedynie faworyzowanym Acend i BBL. To wszystko powoduje, że możemy spodziewać się naprawdę zaciętej bitwy.

Harmonogram dzisiejszych spotkań VCT Game Changers Stage 2:

17 lipca
18:00 Acend Rising vs TIGER Anonymo BO3
21:00 G2 Gozen vs Case Hydra BO3

Mecz Anonymo z Acend obejrzeć będzie można pod tym adresem. Samo VCT Game Changers EMEA Series 2 trwać będzie z kolei aż do 30 lipca. Łączna pula nagród wynosi aż 30 tysięcy euro. Dla samych triumfatorek przewidziano czek o wartości 10 tysięcy euro oraz 45 punktów rankingowych.