DRX lepsze od NAVI!

Właśnie, wczoraj awans do VALORANT Champions 2023 zgarnęło DRX. Skład z Korei Południowej triumfował po raz drugi z rzędu, rozprawiając się tym razem z Natus Vincere. Wygrana Koreańczyków oznacza jednak, że spośród trójki NAVI/Team Liquid/LOUD aż dwie drużyny pożegnają się z mistrzostwami świata już na etapie zmagań grupowych! Krok bliżej awansu są natomiast dwie ekipy z grupy B. Mowa tutaj o FUT Esports oraz Evil Geniuses, które to zespoły pozostawiły w pokonanym polu dwóch przedstawicieli azjatyckiego VALORANTA, czyli odpowiednio T1 i FPX. Co ważne, w związku z tymi porażkami Koreańczycy oraz Chińczycy nie mają już miejsca na błędy, a każdy kolejny mecz będzie dla nich walką o życie.

Komplet wyników drugiego dnia VALORANT Champions 2023:

7 sierpnia

Mecz otwarcia grupy B

21:00 T1 0:2 FUT Esports Pearl 4:13
Haven 7:13
8 sierpnia

Mecz otwarcia grupy B

00:00 FPX 0:2 Evil Geniuses Ascent 8:13
Pearl 8:13

Mecz wygranych grupy D

03:00 Natus Vincere 1:2 DRX Bind 13:15
Split 13:9
Lotus 12:14

Evil Geniuses i FUT po play-offy

Dziś natomiast do gry w ramach VALORANT Champions 2023 wchodzą przedstawiciele grupy C. Dla nas to szczególna grupa, bo to właśnie tam rywalizuje Fnatic, gdzie rolę zmiennika pełni Maks "kamyk" Rychlewski. Na ten moment trudno powiedzieć, czy jedyny Polak na turnieju w Los Angeles otrzyma w ogóle jakąkolwiek szansę, ale kto wie. Tak czy inaczej, jego drużyna to mistrz niedawnego VALORANT Masters w Tokio i jest ona głównym faworytem do światowego czempionatu. Najpierw jednak musi poradzić sobie z ZETA DIVISION. Wcześniej zaś NRG zmierzy się z Bilibili Gaming. A na koniec na serwerze ponownie zjawią się Evil Geniuses i FUT Esports, które stoczą bezpośredni bój. Jego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie B i awans do fazy pucharowej.

Harmonogram trzeciego dnia VALORANT Champions 2023:

8 sierpnia

Mecz otwarcia grupy C

21:00 Bilibili Gaming vs NRG BO3
9 sierpnia

Mecz otwarcia grupy C

00:00 ZETA DIVISION vs Fnatic BO3

Mecz wygranych grupy B

03:00 FUT Esports vs Evil Geniuses BO3

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszam do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023