Fnatic zaczyna od wygranej

Minionej nocy wyższość Fnatic musiało uznać ZETA DIVISION. Japońska formacja nie miała żadnych szans w starciu z Czarno-Pomarańczowymi, którzy na dwóch mapach oddali im zaledwie jedenaście rund. O wiele bardziej zacięty przebieg miał drugi mecz grupy C, w którym starły się Bilibili Gaming oraz NRG. Szczególnie wynik na arenie Lotus bardzo długo pozostawał niejasny i dopiero po dogrywce po triumf sięgnęli Chińczycy. Ci później wygrali też na Splicie, ogrywając tym samym reprezentantów Ameryki Północnej. Górą był za to drugi przedstawiciel sceny NA, czyli Evil Geniuses. EG w spotkaniu wygranych grupy B okazało się lepsze od FUT Esports i tym samym zapewniło już sobie miejsce w fazie pucharowej.

Komplet wyników trzeciego dnia VALORANT Champions 2023:

8 sierpnia

Mecz otwarcia grupy C

21:00 Bilibili Gaming 2:0 NRG Lotus 14:12
Split 13:8
9 sierpnia

Mecz otwarcia grupy C

00:00 ZETA DIVISION 0:2 Fnatic Fracture 5:16
Haven 6:13

Mecz wygranych grupy B

03:00 FUT Esports 0:2 Evil Geniuses Pearl 13:15
Bind 9:13

Evil Geniuses, DRX i... Fnatic w play-offach?

Dziś zobaczymy w akcji Fnatic ponownie. Tym razem klubowi koledzy Maksa "kamyka" Rychlewskiego staną naprzeciwko Bilibili Gaming. Jeżeli uda im się wygrać, to dołączą do DRX i Evil Geniuses, które są już pewne gry w fazie pucharowej. W przeciwnym wypadku to Chińczycy będą świętować, a Czarno-Pomarańczowych czeka mecz ostatniej szansy. Wcześniej jednak zainaugurowane zostaną zmagania w grupie A. Tam oglądać będziemy m.in. KRÜ Esports, czyli podopiecznych organizacji słynnego byłego piłkarza, Sergio Agüero. Ci podejmą Paper Rex. Następnie zaprezentuje się nam kolejny przedstawiciel regionu EMEA, czyli Giants. Žygimantas "nukkye" Chmieliauskas i spółka podejmą Edward Gaming.

Harmonogram czwartego dnia VALORANT Champions 2023:

9 sierpnia

Mecz otwarcia grupy A

21:00 KRÜ Esports vs Paper Rex BO3
10 sierpnia

Mecz otwarcia grupy A

00:00 Giants vs Edward Gaming BO3

Mecz wygranych grupy C

03:00 Bilibili Gaming vs Fnatic BO3

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszam do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023