Fnatic kolejnym uczestnikiem fazy pucharowej

Jako ostatnie dokonało tego Fnatic, które zatriumfowało po raz drugi podczas VALORANT Champions 2023. Tym razem Czarno-Pomarańczowi okazali się lepsi od Bilibili Gaming, które tylko na drugiej mapie stawiło bardziej zdecydowany opór. Na pierwszej natomiast zostało rozgromione aż 2:13! W efekcie to triumfatorzy VALORANT Masters z Tokio awansowali, podczas gdy przedstawiciele chińskiej organizacji będą musieli poszukać swojej szansy w kolejnym meczu. A skoro już przy Azji jesteśmy – więcej powodów do radości mają Paper Rex z Indonezji oraz Edward Gaming z Chin. Ekipy te na inaugurację zmagań w grupie A okazały się lepsze odpowiednio od KRÜ Esports oraz Giants i są krok bliżej play-offów.

Komplet wyników czwartego dnia VALORANT Champions 2023:

9 sierpnia

Mecz otwarcia grupy A

21:00 KRÜ Esports 0:2 Paper Rex Split 7:13
Pearl 8:13
10 sierpnia

Mecz otwarcia grupy A

00:00 Giants 1:2 Edward Gaming Split 15:13
Bind 11:13
Ascent 8:13

Mecz wygranych grupy C

03:00 Bilibili Gaming 0:2 Fnatic Haven 2:13
Lotus 8:13

Obrońcy tytułu bez miejsca na błędy

A dzisiejszej nocy czeka nas wydarzenie niebanalne. Oto bowiem do walki o życie przystąpią obrońcy tytułu z LOUD! Podopieczni brazylijskiej organizacji w pierwszym meczu ulegli DRX i nie mają już miejsca na błędy, jeżeli chcą przedłużyć swój pobyt w Mieście Aniołów. Problem w tym, że na ich drodze stanie Team Liquid, który bynajmniej również nie ma zamiaru odpadać na tak wczesnym etapie. Kto zatem nie przegra, będziemy mogli mówić o sporym zaskoczeniu. Później mecz z gatunku "być albo nie być" rozegrają też dwie chińskie organizacje, czyli T1 i FPX. A na koniec wspomniane już Paper Rex i Edward Gaming stoczą bezpośredni pojedynek. Jego zwycięzca finiszować będzie na pierwszym miejscu w grupie A i już teraz zapewni sobie slot w fazie pucharowej.

Harmonogram piątego dnia VALORANT Champions 2023:

10 sierpnia

Mecz przegranych grupy D

21:00 Team Liquid vs LOUD BO3
11 sierpnia

Mecz przegranych grupy B

00:00 T1 vs FPX BO3

Mecz wygranych grupy A

03:00 Paper Rex vs Edward Gaming BO3

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszam do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023