Golden Spatula Cup #2

O godzinie 16:00 rozpocznie się kolejna edycja turnieju w ramach Rising Legends, który dla niektórych zawodników będzie przepustką do listopadowego finału. Przez cały weekend będziemy mieli możliwość oglądać potyczki 128 najlepszych zawodników z całej Europy, Azji Zachodniej oraz Afryki. Wśród nich znalazło się aż czternastu Polaków. Wiele pseudonimów z pewnością znanych jest tym, którzy na bieżąco śledzą tegoroczną Samsung Galaxy Ultraligę i organizowane przez nią mistrzostwa Polski. Jakub "kubixon" Warzecha, Filip "Fifek" Obajtek", Franciszek "Spoti" Grutzmacher, Wojtek "Simplywojtek" Cetner, Szymon "Shreddin" Jakubowski oraz Aleksander "OG1ii" Ogórek właśnie dzięki nim mają okazję uczestniczyć w dzisiejszych rozgrywkach. Otwarte kwalifikacje Golden Spatula Cup, które zakończyły się w miniony poniedziałek, zagwarantowały też miejsca Mateuszowi "Alanzq" Jasińskiemu oraz Jeffreyowi nunchako. Pozostała szóstka graczy dostała się do turnieju z uwagi na swoje pozycje w ladderze.

GSC w skrócie

Golden Spatula Cup to nie tylko walka o 11 450 euro To też rywalizacja o przepustkę do wielkiego finału Rising Legends. Pierwszym sposobem jest zajęcie najwyższej lokaty w jednej z edycji. W ubiegłym miesiąc taki zaszczyt przypadł reprezentantowi Niemiec, MK 5454. Drugim zaś jest skrupulatne kolekcjonowanie Golden Spatula Cup Points na przestrzeni wszystkich turniejów w sezonie. Będzie ich łącznie trzy. Punkty przyznawane są wszystkim tym, którzy przebrną przez pierwszy dzień rozgrywek. W ubiegłym miesiącu na 64 zawodników było aż sześciu Polaków. Najwyżej, bo na ósmym miejscu, znajdował się kubixon. Dziesięć pozycji niżej zagościli Fifek wraz Nadimem "Lelouchem" Maani.

Lista uczestników z Polski na Grand Spatula Cup #2:

1. kubixon 8. Simplywojtek
2. Fifek 9. OG1ii
3. Shreddin 10. z10 trawiscwat
4. Spoti 11. z10 Lelouch
5. Daerondas 12. Shircane
6. Tyroke 13. Left
7. Alanzq 14. Jeffrey nunchako

Wszystkie mecze Golden Spatula Cup będzie można oglądać za pośrednictwem platformy LoLesport.com oraz oficjalnego kanału Teamfight Tactics na Twitchu. Transmisję w języku polskim prowadził będzie BlackFireIce.