Najlepsi z lig regionalnych zawalczą o puchar EMEA Masters

Ledwo ochłonęliśmy po zmaganiach w Ultralidze, a już można szykować przekąski do oglądania meczów podczas letniej edycji EMEA Masters. Mistrz i wicemistrz Ultraligi mają jednak wolne, gdyż awansowali oni bezpośrednio do turnieju głównego.

Od jutra natomiast niektóre drużyny lig regionalnych rozpoczną zmagania w fazie play-in. Podczas tej wstępnej rundy turnieju będziemy mogli oglądać aż sześciu reprezentantów Polski. Większość z nich będzie toczyć zmagania w grupie A. W niej bezpośrednio zmierzą się ze sobą KRC Genk Esports, w którego barwach występuje Robert "Robertoos" Krzyżanowski, NORD Esports z Krzysztofem "Kackosem" Kubziakowskim w składzie oraz najbardziej wypełniona Polakami formacja, czyli WLGaming Esports. W tej drużynie gra aż trójka naszych rodaków, czyli Paweł "Woolite" Pruski, Bruno "Bruness" Freund oraz Tomasz "EŚCIK" Skwarczyński. Poza wspomnianymi trzema ekipami obecni są tam jeszcze mistrzowie ligi portugalskiej, GTZ Esports.Wydaje się jednak, że to najbardziej obfity w biało-czerwonych skład jest głównym faworytem do wyjścia z tego koszyka. Ekipy NORD oraz KRC z pewnością także będą mogły powalczyć o przejście dalej, ale niestety co najmniej jeden z naszych rodaków zakończy swoje zmagania na play-inach. A to dlatego, że tylko dwa zespoły z każdej grupy mogą awansować do decydującej rundy tego etapu.

Ostatnim Polakiem jest występujący w Diamant Esports Wojciech "Wojtuś" Świder. Mistrzowie Esports Balkan League mają jednak przed sobą dość trudne zadanie. W tym samym zbiorze, w którym wylądował rodzimy wspierający, znalazł się najtrudniejszy z rywali, czyli trzecia siła Francji – Team GO. Mimo tego, że pierwsze miejsce zatem powinna bez problemu zaklepać sobie ekipa Linasa "Lyncasa" Nauncikasa, to kwestia zdobycia drugiego biletu pozostanie otwarta, więc szansa na awans Wojtusia i spółki i tak będzie.

Grupy play-inów EMEA Masters 2023 Summer:

Grupa A Grupa B
NORD Esports GTZ Esports Anorthosis Famagusta Esports
Dsyre Esports
WLGaming Esports KRC Genk Esports Nigma Galaxy
Partizan Esports
Grupa C Grupa D
Entropiq
FUT Esports
Anubis Gaming
BRUTE
Team 7AM
⁠White Dragons Diamant Esports
Team GO

Faza play-in rozpoczyna zmagania EMEA Masters. Od jutra aż do 8 września najlepsze drużyny z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu będą ścierać się w bitwach o trofeum. Transmisja z wybranych meczów turnieju dostępna będzie na kanałach Polsat Games na Twitchu, YouTube oraz w telewizji.