NAVi i T1 za burtą

Jeszcze przed startem kampanii 2023 NAVI zaangażowało dotychczasowych reprezentantów FPX, dołączając do nich mistrza świata z 2021 roku, Mehmeta "cNeda" İpka. Co więcej, w pierwszym meczu na tegorocznym VALORANT Champions w Los Angeles zespół ograł Team Liquid! Potem jednak było już tylko gorzej. Najpierw porażka z DRX, a wczoraj również przegrana rzutem na taśmę z LOUD. To oznacza, że dla NAVI turniej dobiegł już końca. Z kolei obrońcy tytułu z Brazylii mimo ogromnych problemów zagrają jednak w fazie pucharowej. W tej nie zobaczymy natomiast T1. Formacja z Chin stawiała zacięty opór FUT Esports, ale po dwóch bliskich mapach poległa z Turkami 0:2. Tym samym powtórzyła ona swój wynik z pierwszej serii starć, gdy również przegrała 0:2.

Komplet wyników siódmego dnia VALORANT Champions 2023:

12 sierpnia

Decydujący mecz grupy D

21:00 Natus Vincere 1:2 LOUD Pearl 13:11
Ascent 11:13
Bind 11:13
13 sierpnia

Decydujący mecz grupy B

00:00 FUT Esports 2:0 T1 Bind 13:10
Pearl 14:12

Czy Giants unikną losu NAVI?

A już dziś ostatni dzień fazy grupowej. To oznacza, że cztery zespoły spróbują uniknąć losu NAVI oraz T1. W gronie tym znajdzie się inny przedstawiciel regionu EMEA, czyli Giants. Podopieczni hiszpańskiej organizacji już raz obronili się przed eliminacją, pokonując KRÜ Esports. Teraz zaś czeka ich powtórny bój z Edward Gaming, które już raz się z nimi rozprawiło. Po raz drugi w Los Angeles zagrają ze sobą również Bilibili Gaming i NRG. Za pierwszym razem niespodziewanie górą byli Chińczycy, ale od tego czasu dostali oni bolesną lekcję VALORANTA od Fnatic. Z kolei skład z Ameryki Północnej pokonał ZETA DIVISION, można więc założyć, że to u niego morale stać będą na teoretycznie wyższym poziomie.

Harmonogram ósmego dnia VALORANT Champions 2023:

13 sierpnia

Decydujący mecz grupy A

21:00 Edward Gaming vs Giants BO3
14 sierpnia

Decydujący mecz grupy C

00:00 Bilibili Gaming vs NRG BO3

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszam do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023