Fnatic podejmie mistrzów świata

Głównym faworytem tegorocznych mistrzostw wydaje się Fnatic. To Czarno-Pomarańczowi wygrali zarówno turniej LOCK//IN w São Paulo, jak i zawody Masters w Tokio. Ba, pewnie zmierzali oni po tytuł w VCT EMEA, zachowując status niepokonanej drużyny aż do finału. Dopiero w nim podopieczni brytyjskiej organizacji niespodziewanie ulegli Teamowi Liquid. Nie zmienia to jednak faktu, że w Los Angeles wszyscy patrzą właśnie na graczy Fnatic. A ci będą mieli dziś idealną okazję, by potwierdzić swoje mistrzowskie ambicje. Wszak na ich drodze stanie LOUD, czyli obecnie panujący mistrz świata. Formacja z Ameryki Południowej nie jest już prawda tak mocna jak przed rokiem, ale nadal ogranie jej byłoby mocną deklaracją planów dotyczących wzniesienia trofeum.

Nieco w cieniu poczynań Fnatic i LOUD toczyć się będzie drugi ćwierćfinałowy pojedynek. W tym zobaczymy drugiego z pozostałych w grze przedstawicieli regionu EMEA, czyli FUT Esports. Turecka piątka mimo wcześniejszej porażki z Evil Geniuses przebrnęła przez grupowe zmagania, dwukrotnie ogrywając T1. Teraz przed zawodnikami znad Bosforu kolejne starcie z przedstawicielem azjatyckiej sceny. Tym razem będzie to wywodzące się z Singapuru Paper Rex. Podopieczni Alexandre'a "alecksa" Sallé jak na razie nie poznali na amerykańskiej ziemi smaku porażki. Zamiast tego ograli zarówno KRÜ Esports, jak i Edward Gaming. I to właśnie oni będą faworytami nadchodzącego spotkania.

Harmonogram pierwszego dnia play-offów VALORANT Champions 2023:

16 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

21:00 Fnatic vs LOUD BO3
17 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

00:00 Paper Rex vs FUT Esports BO3

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszam do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023