Fnatic i FUT tracą margines błędu

Największym zaskoczeniem wczorajszej serii w ramach mistrzostw świata w grze VALORANT była porażka Fnatic. Czarno-Pomarańczowi co prawda mierzyli się z obrońcami tytułu z LOUD, ale ci jak na razie w Los Angeles nieszczególnie przekonywali. Z kolei triumfatorzy niedawnego Masters w Tokio wręcz przeciwnie, wydawało się więc, że nadal panujący jeszcze czempioni globu będą musieli uznać wyższość oponentów. Stało się jednak inaczej i to Latynosi nadal mają margines błędu, a FNC już nie. Straciło go również FUT Esports. Tutaj jednak już nie ma mowy o zaskoczeniu, bo tak naprawdę porażki Turków z niepokonanym jak na razie Paper Rex wszyscy się spodziewali.

Wyniki pierwszego dnia play-offów VALORANT Champions 2023:

16 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

21:00 Fnatic 0:2 LOUD Ascent 11:13
Lotus 6:13
17 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

00:00 Paper Rex 2:0 FUT Esports Ascent 13:10
Pearl 13:4

Dziś grają Evil Geniuses i Azja

Wobec tego honoru Zachodu w drabince wygranych bronią już tylko Evil Geniuses. Podopieczni Christine "potter" Chi przeszli jak burza przez grupowe zmagania i teraz spróbują przedłużyć swoją zwycięską passę. Przeszkodzić im w tym postara się Edward Gaming, czyli reprezentant chińskiego VALORANTA. A skoro już o Azji mowa, to warto nadmienić, że wcześniej czekają nas derby tego właśnie regionu. W tych zmierzą się ze sobą DRX z Korei Południowej oraz Bilibili Gaming z Chin. Faworyt? W tym wypadku będą nimi Koreańczycy, tym bardziej że to właśnie oni podczas trwających mistrzostw świata nie poznali jeszcze smaku porażki. O BLG tego samego powiedzieć natomiast nie można.

Harmonogram drugiego dnia play-offów VALORANT Champions 2023:


Harmonogram
17 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

21:00 DRX vs Bilibili Gaming BO3
18 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

00:00 Evil Geniuses vs Edward Gaming BO3

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszam do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023