Co nie udało się Fnatic i FUT, wyszło Evil Geniuses

Jeżeli chodzi o wczorajsze wydarzenia, to, jak zostało wspomniane, po triumf sięgnęli Evil Geniuses. Podopieczni północnoamerykańskiej organizacji po trzymapowym boju rozprawili się z Edward Gaming. Zaczęli jednak nie najlepiej, bo na Split górą po dogrywce byli Azjaci. Dopiero dwie kolejne mapy, Ascent oraz Pearl, wynikiem 13:5 padły łupem Złych Geniuszy. Ci dzięki temu pozostali w górnej drabince. Wcześniej natomiast zwycięską serię przedłużyło DRX. Koreańska piątka, podobnie jak EG, przeszła przez grupowe zmagania niepokonana. Kolejną drużyną, która przekonała się o jej sile, okazał się inny przedstawiciel azjatyckiego VALORANTA, czyli Bilibili Gaming.

Wyniki drugiego dnia play-offów VALORANT Champions 2023:

17 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

21:00 DRX 2:0 Bilibili Gaming Lotus 13:10
Haven 13:9
18 sierpnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

00:00 Evil Geniuses 2:1 Edward Gaming Split 12:14
Ascent 13:5
Pearl 13:5

Fnatic i FUT w bratobójczym boju

A już dziś do bratobójczego boju przystąpią dwie drużyny z regionu EMEA. Z jednej strony będą to triumfatorzy niedawnego Masters w Tokio, czyli Fnatic. Z drugiej zaś turecki skład reprezentujący FUT Esports. Oczywistym faworytem są Czarno-Pomarańczowi, którzy jeszcze do niedawna wydawali się murowanym kandydatem do mistrzostwa świata. Niemniej porażka z LOUD znacznie podkopała ich pozycję. Kilka godzin później odbędzie się kolejny mecz dwóch ekip z tej samej części świata. Tym razem naprzeciwko siebie staną Bilibili Gaming i Edward Gaming. Podczas eliminacji do VALORANT Champions dwukrotnie górą było EDG i nie będzie niespodzianką, gdy do triumfu tego właśnie składu dojdzie po raz trzeci.

Harmonogram trzeciego dnia play-offów VALORANT Champions 2023:

18 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

21:00 Fnatic vs FUT Esports BO3
19 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

00:00 Bilibili Gaming vs Edward Gaming BO3

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszam do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023