fot. FRENZY/Jakub Stańdo
League of Legends

AliorBank stanie przed obroną honoru Ultraligi na EMEA Masters

Michał Rosiak24.08.2023, godz. 11:56

Przed nami ostatni dzień fazy grupowej letniej edycji EMEA Masters 2023. Szansę Polaków z AliorBank Teamu na awans są minimalne, ale w perspektywie tak słabego występu naszych liczy się każda pojedyncza wygrana.

Ostatnia nadzieja AliorBank Teamu na wygrane

Już w pierwszym swoim meczu AliorBank Team podejmie teoretycznie najsłabszego rywala ze zbioru B, czyli Dsyre Esports. Przedstawiciele włoskiej organizacji jednak w pierwszej potyczce obu zespołów pokazali się ze świetnej strony i zmiażdżyli Polaków. Co więcej, w starciach z BK ROG Esports i SK Gaming Prime nasi radzili sobie jeszcze gorzej. A z tymi formacjami przyjdzie im mierzyć się później. Także Adrian "adi1" Jackowski i jego kompani powinni zacząć dzisiejszy wieczór od wygranej, jeśli chcą się liczyć w walce o przynajmniej przedostatnie miejsce w grupie. Oczywiście szanse na awans też dalej są, ale już tylko matematyczne.

Polscy środkowi górą

Inaczej sprawy się mają w przypadku polskich środkowych w dwóch innych drużynach. Paweł "Czekolad" Szczepanik wraz z BK ROG dwa dni temu wygrał wszystkie spotkania. Co prawda z reprezentantami lig niemieckiej i włoskiej była tu mowa o zaciętych potyczkach, ale widać, że wicemistrzowie Francji są dobrze przygotowani na ten turniej. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Movistar Riders z Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem na czele. MRS przegrało pierwsze spotkanie z tureckim NASR eSports Turkey, ale potem triumfowało w dwóch kolejnych. Złotym medalistom Superligi szybko przyjdzie się zrewanżować turecko-koreańskiemu kolektywowi, gdyż mierzą się z nim w pierwszym spotkaniu. Później zaś podejmą bardzo mocny Team GO i na koniec zagrają z trochę rozczarowującym tym razem UOL Sexy Edition.

Harmonogram ostatniego dnia fazy grupowej EMEA Masters 2023 Summer:

24 sierpnia

Grupa B

17:00 BK ROG Esports vs SK Gaming Prime BO1
18:00 AliorBank Team vs Dsyre Esports BO1
19:00 SK Gaming Prime vs Dsyre Esports BO1
20:00 AliorBank Team vs BK ROG Esports BO1
21:00 BK ROG Esports vs Dsyre Esports BO1
22:00 AliorBank Team vs SK Gaming Prime BO1

Grupa D

17:00 NASR eSports Turkey vs Movistar Riders BO1
18:00 UOL Sexy Edition vs Team GO BO1
19:00 UOL Sexy Edition vs NASR eSports Turkey BO1
20:00 Movistar Riders vs Team GO BO1
21:00 UOL Sexy Edition vs Movistar Riders BO1
22:00 NASR eSports Turkey vs Team GO BO1

Transmisja z wybranych meczów EMEA Masters dostępna będzie na kanałach Polsat Games na TwitchuYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters