fot. AGO ROGUE
League of Legends

Koniec fazy grupowej EMEA Masters. Czas przełknąć gorycz porażki

Agnieszka Żyto24.08.2023, godz. 23:01

Za nami ostatni dzień fazy grupowej EMEA Masters 2023 Summer. Sprawdziły się najgorsze obawy fanów polskiej sceny – AliorBank Team powtórzył dokonania Orbit Anonymo i również zakończył rundę rewanżową bez ani jednej wygranej. Żadnej ekipie z Ultraligi nie udało się awansować do fazy pucharowej turnieju. Pozostaje nam więc kibicować Polakom reprezentującym inne regiony, którzy przeszli dalej – a tych kilku się znalazło.

Czekolad ratuje honor Polaków na EMEA Masters w grupie B

AliorBank Team pożegnał się z awansem już po pierwszej porażce. Przegrana z Dsyre Esports definitywnie przekreśliła szanse piątki Polaków na awans do kolejnego etapu EMEA Masters. Ciężko byłoby szukać w tym spotkaniu jakichkolwiek pozytywów – potyczka zakończyła się bilansem zabójstw 18-2 na korzyść włoskiej formacji. Kolejne starcia przebiegły niewiele lepiej dla podopiecznych Jakuba "bezuma" Iwanickiego. Sromotny wycisk dało im również BK ROG Esports, osiągając zawrotne 18,5 tysiąca przewagi w złocie pod koniec rozgrywki. Zaszczyt zadania ostatniego ciosu przypadł SK Gaming Prime. Mistrzowie Niemiec rozprawili się z reprezentantami Ultraligi w niewiele ponad 25 minut, fundując Adrianowi "adiemu1" Jackowskiemu i spółce szóstą porażkę oraz ostatnie miejsce w grupie B.

Pierwsza lokata w tabeli została wyłoniona poprzez dogrywkę. Zarówno BK ROG, jak i SK Gaming pod koniec dnia legitymowały wynikiem 5-1 i remisem w bezpośrednim zestawieniu, konieczne było więc rozstrzygnięcie sytuacji w nadprogramowym meczu. Od początku czuć było napięcie i wagę tego starcia – przez 25 minut mogliśmy zaobserwować zaledwie dwie eliminacje. Rozgrywka nabrała tempa dopiero po kradzieży Nashora przez Mila "Pridestalkra" Wehnesa. Ostatecznie lepszym zespołem w tym pojedynku okazali się wicemistrzowie LFL-a, spychając ekipę Fabiana "FEBIVENA" Diepstratena na pozycję drugą, również premiowaną awansem. Na pozycji trzeciej znalazło się natomiast Dsyre z bilansem 2-4, wygrywając jedynie swoje spotkanie z AliorBankiem.

Grupa D o krok od poczwórnej dogrywki

Niewiele brakowało, a w grupie D rozegrałyby się trzy dodatkowe spotkania spowodowane poczwórnym remisem. Zwycięstwo Teamu GO w ostatnim starciu z NASR eSports Turkey rozstrzygnęło jednak układ tabeli bez dogrywek. To właśnie trzeci francuski reprezentant uplasował się na pierwszym miejscu, przegrywając w rundzie rewanżowej jedynie z Unicorns of Love Sexy Edition. Na drugiej pozycji znalazła się drużyna Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika. Rewanże w wykonaniu Movistar Riders nie wypadły wybitnie, gdyż udało im się zwyciężyć w zaledwie jednym spotkaniu. 2:0 w zestawieniu z Jednorożcami zapewniło im jednak awans z bilansem 3-3.

Choć USE zaprezentowało się znacznie lepiej niż w pierwszej kolejce, to właśnie niefortunna porażka przeciwko MRS przekreśliła szanse niemieckiej formacji na udział w fazie pucharowej, pomimo wyniku takiego samego jak mistrzowie Superligi. Tabelę w tej niezwykle wyrównanej grupie zamknęli srebrni medaliści Turkish Championship League. W drugiej rundzie NASR Esports Turkey udało się wyrwać zaledwie jedno zwycięstwo w starciu z Movistar. Przedstawiciele tureckiej organizacji zakończyli więc przygodę na EMEA Masters z dwoma wygranymi i czterema przegranymi na swoim koncie.

Tak prezentują się wyniki czwartego dnia fazy grupowej EMEA Masters 2023 Summer:

Grupa B

17:00 BK ROG Esports 0:1 SK Gaming Prime BO1
18:00 AliorBank Team 0:1 Dsyre Esports BO1
19:00 SK Gaming Prime 1:0 Dsyre Esports BO1
20:00 AliorBank Team 0:1 BK ROG Esports BO1
21:00 BK ROG Esports 1:0 Dsyre Esports BO1
22:00 AliorBank Team 0:1 SK Gaming Prime BO1
Dogrywka BK ROG Esports 0:1 SK Gaming Prime BO1

Grupa D

17:00 NASR eSports Turkey 1:0 Movistar Riders BO1
18:00 UOL Sexy Edition 1:0 Team GO BO1
19:00 UOL Sexy Edition 1:0 NASR eSports Turkey BO1
20:00 Movistar Riders 0:1 Team GO BO1
21:00 UOL Sexy Edition 0:1 Movistar Riders BO1
22:00 NASR eSports Turkey 0:1 Team GO BO1

Ćwierćfinały EMEA Masters 2023 startują już w najbliższy poniedziałek. W fazie pucharowej, oprócz Czekolada i Fresskowego, zobaczymy także Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego. Transmisje z wybranych serii dostępne będą na kanałach Polsat Games na TwitchuYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters