DenizBank İstanbul Wildcats 0:3 Karmine Corp

Cinkrof i spółka wyrzucają dotychczasowych mistrzów z turnieju

Mecz Karmine Corp z İstanbul Wildcats zapowiadał się znakomicie. W końcu jeden z głównych faworytów całego turnieju podejmował obrońców tytułu mistrza EMEA Masters. Pierwsza gra jednak była dość prostą wygraną przedstawicieli francuskiej organizacji. Turcy zaś jedynie momentami odpowiadali na świetne zagrania przeciwników. Jeszcze gorzej pod tym względem wyglądała druga odsłona serii, gdyż Cinkrof i spółka od samego startu ogrywali oponentów. Głównym bohaterem wtedy był Raphaël "Targamas" Crabbé grający Senną. Najciekawsza była trzecia gra, która lepiej zaczęła się dla Żbików. Z czasem jednak masę błędów popełniali Yoon "Destroy" Jeong-min oraz Emre "Kofte" Akça, a Karmine Corp w genialny sposób to wykorzystało i zabezpieczyło sobie triumf 3:0. Tym samym KC, które miało problemy w fazie grupowej było w stanie poskromić bezbłędne dotąd Wildcats, odprawiając ich z turnieju w kwitkiem.

Team GO 3:2 SK Gaming Prime

Team GO reverse sweepuje rywali

Dużo równiejsza była druga seria pomiędzy Teamem GO a SK Gaming Prime. Już podczas pierwszej gry byliśmy świadkami sporych emocji. SKP wygrało po ponad 40-minutowej batalii. Druga odsłona serii zaczęła się zaś dużo lepiej dla GO, aczkolwiek później w walkach drużynowych znakomicie grali Fabian "FEBIVEN" Diepstraten i spółka, idąc po drugie oczko. Przedstawiciele ligi francuskiej jednak się nie załamali i w pewnym stylu wygrali trzecią grę. Za to czwarta wyglądała podobnie do drugiej, jednak w odpowiednim momencie GO się uspokoiło i odnalazło w najważniejszych potyczkach. Głównym bohaterem w nich był Jean "Jezu" Massol. W taki sposób doszło do piątej potyczki, która była istnym horrorem, a najlepsze horrory kończą się na Starszym Smoku. Tego skraść zdołał Linas "Lyncas" Nauncikas. W efekcie to właśnie zespół litewskiego leśnika zdołał wymazać rywali z powierzchni mapy i niedługo później zamknął starcie, dopełniając reverse sweepa.


Półfinały EMEA Masters 2023 Summer już w czwartek. Najpierw Movistar Riders staną w szranki z Macko Esports, a następnego dnia rozegrają się derby Francji. Transmisja dostępna będzie na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters