Macko Esports 17:00
(BO5)
Movistar Riders

Czy Macko Esports stać na dalsze zaskoczenia?

Z perspektywy Movistar Riders drabinka na jaką trafili jest idealna. W końcu Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i spółka po pokonaniu 3:0 wicemistrzów Francji tafili na mistrzów ligi włoskiej. Historycznie ekipy z Włoch były ogrywane w seriach BO5 do zera, a hiszpańskie formacje nieraz wygrywały cały turniej. W tym roku MRS dwukrotnie sięgnęło po mistrzostwo hiszpańskiej Superligi. Z kolei na EMEA Masters latem jak na razie wygrało właśnie z BK ROG, a wiosną odpadło w ćwierćfinale po pięciogrowej serii z UOL Sexy Edition. Natomiast Macko Esports dwukrotnie wygrało włoskie rozgrywki, ale w ćwierćfinale wiosennego EM uległo 0:3 SK Gaming Prime. Za to podczas trwającej teraz edycji ekipa Teodora "Vzz" Cholakova trafiła w pierwszym meczu play-offów na portugalskie GTZ Esports.

Także MCK grało z dużo słabszymi rywalami, a i tak radziło sobie jak dotąd nieco gorzej. Chociaż inaczej wyglądały pojedyncze gry w fazie grupowej w letnim splicie i w tym włoska ekipa może szukać nadziei. Macko w zbiorze C wygrało wszystkie mecze, pokonując przy tym dwa razy Karmine Corp. Za to Movistar Riders przegrali dwa razy z tureckim NASR eSports. W efekcie tylko triumfy nad UOL Sexy Edition uratowały ekipę Fresskowego. Format BO5 rządzi się jednak swoimi prawami, więc to może nie powiedzieć nam zbyt wiele, ale sensacje w esporcie są czymś spotykanym, a tu są podstawy do tego, by się takowa wydarzyła.

Spotkanie zacznie się o 17:00. Transmisja z niego dostępna będzie na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters