Fnatic vs
(18:00, BO5)
MAD Lions MAD Lions

Kto dołączy do G2 Esports w wielkim finale LEC?

Obecność zarówno Fnatic, jak i MAD Lions w walce o topową dwójkę sezonu nie była na przestrzeni ostatnich splitów LEC tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Choć obie organizacje mają w zwyczaju pojawiać się na mistrzostwach świata, to tegoroczna forma tych drużyn bardziej przypominała sinusoidę niż stabilność na szczycie. Szczególnie w przypadku Lwów – te w ostatnich miesiącach balansowały między pierwszym a ósmym miejscem. Dla Czarno-Pomarańczowych była to raczej wspinaczka z samego dołu tabeli, tam bowiem znajdowała się ekipa Trymbiego jeszcze przed dołączeniem polskiego wspierającego. Dziś jednak obie formacje mają zapewnioną lokatę w top 3, a ich oczy skierowane są na trofeum. Jeden z tych zespołów zawalczy o nie w niedzielę z G2 Esports.

Ekipa Trymbiego przetestowana w boju

Podopieczni Tomáša "Nightshare'a" Kněžínka w ostatnich dwóch seriach zostali przetestowani do bólu. Starcia z EXCEL ESPORTS oraz Teamem BDS zakończyły się wynikiem 3:2 na korzyść Fnatic. Do tego ostatniego zespół Trybusa musiał podejść w zmienionym składzie ze względu na kontuzję głównego toplanera. Tymczasowo do składu powrócił Martin "Wunder" Hansen, który zagra również w nadchodzącym pojedynku. Pomimo zawirowań i osłabień zawodnikom udało się wywalczyć wyjazd na Worlds i na tym nie zamierzają poprzestać. Tym razem czeka na nich znacznie potężniejszy rywal. MAD Lions również mają za sobą dwa spotkania. Ich pierwszym przeciwnikiem było właśnie wspomniane XL, które zrzucili do drabinki przegranych po zaledwie trzech grach. W drugim starciu Lwy wyglądały za to znacznie gorzej – był to jednak pojedynek z mistrzem splitu letniego i faworytem do zwycięstwa finałów, G2 Esports. Ekipie Zdravetsa "Hylissanga" Galabova udało się urwać jeden punkt w tej serii i niemal doprowadzić ją do pełnego BO5.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, MAD wydaje się wchodzić do tego spotkania jako delikatny faworyt. Nie możemy jednak skreślać Trymbiego i spółki, którzy już niejednokrotnie pokazywali, że potrafią stawić czoła przeciwnościom losu. Czy po raz pierwszy od 2020 roku znów zobaczymy legendarny finał G2 kontra Fnatic?


Szykujcie się, bowiem walka o finał odbędzie się już dziś o godzinie 18:00. Transmisja dostępna będzie na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2023