SuperBrawl bez przedstawicieli Ultraligi

Faza pucharowa okazała się dość niefortunna dla czwórki zawodników zakwalifikowanych do turnieju poprzez finał Ultraligi TFT. Mecz z Francuzami, który otwierał występ Polaków, okazał się niesamowicie wyrównany. Choć pierwsze starcie rodzimi gracze wygrali z dość dużą przewagą, a Szymon "Shreddin" Jakubowski zdobył pierwsze miejsce dwukrotnie w trakcie spotkania, ekipa Hex League okazała się minimalnie lepiej zorganizowana. Udało jej się pokonać reprezentantów Ultraligi z przewagą raptem dwóch punktów, torując sobie drogę do kolejnej rundy. Na szczęście SuperBrawl wcale się dla Polski w tym momencie nie skończył.

Finał turnieju z Polakiem w składzie

Polska, jako pierwszy kraj w historii turnieju, posiada aż pięciu reprezentantów. Wszystko to za sprawą Daerondasa, który, choć utożsamia się z naszym narodem i z chęcią reprezentuje nas chociażby na Golden Spatula Cup, tutaj występuje pod szyldem Northern Europe. I trzeba przyznać, że reprezentanci owej ligi radzą sobie jak dotąd niesamowicie. Nie tylko ukończyli fazę grupową z najlepszym wynikiem ogółem. Pokonali też Hiszpanów w pierwszym meczu drabinki 2:0, kończąc każdy pojedynek z porażającą przewagą punktową. Ich drugim oponentem była Francja. I choć na początku powinęła im się noga, w pozostałych dwóch starciach udało im się zepchnąć przeciwników do pozycji defensywnej, awansując tym samym do wielkiego finału.

Dzisiaj o godzinie 16:00 rozpocznie się wielki finał turnieju. Pojedynek w formacie BO7 rozegra się pomiędzy Northern Legends z decisiveway, TTV SL1CKZ, Xante oraz Daerondasem w składzie a ESL Meisterschaft (DACH), które reprezentują Asad "AsadFuego" Fuego, 5454, Christian "DarkHydra" Lüftner oraz Mehmet "Memoooo" Altuntas.

Cały turniej z polskim komentarzem śledzić będzie można na kanale BlackFireIce. Oryginalna transmisja do obejrzenia będzie na oficjalnych kanałach Teamfight Tactics na Twitchu oraz na platformie YouTube. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie wydarzenie oraz Twitterze.