Razer, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy, po raz kolejny wzniosła świat graczy na wyższy poziom. W tym roku, 21 września podczas RazerCon 2023 gracze z całego świata połączyli się wirtualnie, aby zobaczyć jak dyrektor generalny Min-Liang Tan, nawiązując do motta marki stworzonej dla graczy, przez graczy – For Gamers, By Gamers, zaprezentował budzący dreszcz emocji zestaw nadchodzących premier, w tym sześć przełomowych produktów oraz nowe ekscytujące współprace.

Współgospodarzem wydarzenia było także znane konsorcjum graczy OTK, którzy zgłębili złożoność nowych produktów Razera, zaprezentowali nejlepsze stanowiska gamingowe dla graczy i podzielili się swoimi najważniejszymi spostrzeżeniami.

Zgodnie z zaangażowaniem Razera w zrównoważony rozwój, RazerCon 2023 po raz kolejny był zasilany energią odnawialną, aby transmitować dane i kompensować emisje powstające w wyniku korzystania z urządzeń dostrajających, co stanowi kontynuację tradycji streamingowej naturalnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Fani Razera mogą ponownie przeżyć całe wydarzenie klikając tutaj.

Podczas RazerCon 2023 globalna społeczność otrzymała ekskluzywne zapowiedzi kilku nadchodzących premier produktów Razer, w tym: długo oczekiwanej linii Razer Huntsman V3 Pro, zupełnie nowej Razer Synapse, ciekawej linii Razer Gamer Room oraz linii Razer Fujin oferującej fotele gamingowe pokryte oddychającym siateczkowym materiałem.

Co więcej, wydarzenie to było także świętem połączenia gier i luksusu, zwiastując limitowaną edycję we współpracy z tytanami różnych branż: Gillette, Dolce&Gabbana i Automobili Lamborghini.

Więcej szczegółów na temat produktów Razer i partnerstw ogłoszonych podczas wydarzenia można znaleźć poniżej.

Linia Razer Huntsman V3 Pro – Dla profesjonalistów

Wskocz na kolejny level na polu walki: przedstawiamy linię Razer Huntsman V3 Pro. Zaprojektowana we współpracy z profesjonalistami z branży esportu, ta linia klawiatur gamingowych oferuje niezrównane połączenie innowacji, precyzji i trwałości.

Razer Huntsman V3 Pro

Sercem linii Huntsman V2 Pro jest Razer Analog Optical Switch Gen-2, który zapewnia nowy poziom szybkości reakcji podczas grania. W pełni regulowany zakres aktywacji od 0,1 do 4,0 mm pozwala teraz graczom całkowicie dostosować reakcję każdego klawisza do swoich unikalnych potrzeb w zakresie rozrywki. Każdy przełącznik na każdej klawiaturze jest starannie skalibrowany fabrycznie, aby zapewnić najwyższą precyzję, a jednocześnie być odpornym na zakłócenia magnetyczne. Przełączniki są dostrojone do siły aktywacji wynoszącej 40 gramów, która jest preferowana przez profesjonalnych graczy i pozwala na szybkie działania w intensywnych scenariuszach gier FPS.

Klawiatury Huntsman V3 Pro posiadają także tryb szybkiego wyzwalania. Pozwala to na zresetowanie klawisza w momencie, gdy przemieszcza się on w górę, gotowy do następnego naciśnięcia. Rapid Trigger ma kluczowe znaczenie w rozgrywce FPS, ponieważ pozwala graczom na szybsze ruchy i dokładniejsze strzały. Jego czułość można jeszcze bardziej dostosować, aż do bardzo drobnych działań co 0,1 mm.

Wiodącą linią Huntsman V3 Pro są warianty pełnowymiarowe i TKL, wyposażone w układ 10 diod LED, upraszczające zarówno regulację odległości aktywacji, jak i czułość szybkiego wyzwalania. Wersja mini, pomimo swojej kompaktowej budowy, zapewnia użytkownikom personalizację ustawień. Klawiatury te, niezbędne w dynamicznym świecie esportu, umożliwiają graczom dostosowywanie ustawień na bieżąco i zapisywanie bezpośrednio w pamięci wewnętrznej do sześciu profili. Dzięki temu ustawienia są zawsze w zasięgu ręki gracza. Razer Synapse wchodzi na kolejny poziom, oferując użytkownikom jeszcze wyższy poziom personalizacji.

Razer Huntsman V3 Pro

Łącząc estetykę i trwałość, linia klawiatur Huntsman V3 Pro jest wyrazem zaangażowania Razera w trwałą jakość. Teksturowane nakładki na klawisze Doubleshot PBT i eleganckie matowe wykończenie górnej płyty ze stopu aluminium 5052 zostały specjalnie wybrane ze względu na ich odporność, dzięki czemu klawiatura nie tylko działa najlepiej, jak to możliwe, ale także przetrwa próbę czasu. Uzupełniając tę niezłomną konstrukcję, magnetyczna podpórka pod nadgarstki ze sztucznej skóry zapewnia graczom komfort potrzebny podczas długich maratonów gier.

Każda funkcja, opracowana we współpracy z profesjonalistami w dziedzinie esportu, jest dbale dopracowana, aby zapewnić najwyższą jakość podczas rywalizacji. – Responsywność tej klawiatury jest niesamowita dzięki Rapid Trigger i mniejszej sile potrzebnej do aktywacji. Mam wrażenie, że klawiatura jest częścią mnie – stwierdził mistrz VCT Korea 2022, Kim “stax” Gu-taek, profesjonalny gracz DRX w VALORANT.

Linia Huntsman V3 Pro to odpowiedź Razera na zmieniające się wymagania konkurencyjnych rozgrywek. Łącząc w sobie najnowocześniejszą technologię, najwyższą wydajność i najwyższą jakość wykonania, jest to niezbędne narzędzie dla każdego profesjonalnego gracza.

Więcej informacji na temat linii Razer Huntsman V3 Pro można znaleźć na stronie Razer.com.

Razer Huntsman V3 Pro

249,99 USD / 289,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Zamówienia w przedsprzedaży są teraz dostepne wyłącznie na Razer.com i RazerStores.

Ogólna dostępność: Razer.com, RazerStores i autoryzowani sprzedawcy – od października 2023 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Huntsman V3 Pro Tenkeyless

219,99 USD / 209,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Zamówienia w przedsprzedaży są teraz dostepne wyłącznie na Razer.com i RazerStores.

Ogólna dostępność: Razer.com, RazerStores i autoryzowani sprzedawcy – od października 2023 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Huntsman V3 Pro Mini

179,99 USD / 209,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Zamówienia w przedsprzedaży są teraz dostepne wyłącznie na Razer.com i RazerStores.

Ogólna dostępność: Razer.com, RazerStores i autoryzowani sprzedawcy – od października 2023 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Nowa Razer Synapse – szybsza, płynniejsza, inteligentniejsza

Nowa wersja Razer Synapse pisze na nowo zasady wydajności, charakteryzuje się świeżą, architekturą wielowątkową, która jest do 30% szybsza* niż jej poprzedniczka, Synapse 3. Ta najnowsza wersja została skrupulatnie opracowana na podstawie wniosków i opinii uzyskanych od trzech pokoleń użytkowników, które są podstawą tej innowacji w oprogramowaniu.

Razer Synapse

Gracze mogą doświadczyć niezrównanej szybkości, płynności i stabilności dzięki uprawnionemu interfejsowi, który umożliwia użytkownikom szybką nawigację, pozwala na niezależną instalację i precyzyjną konfigurację ustawień. A dzięki temu, że urządzenia są teraz starannie kategoryzowane, poszczególne aktualizacje produktów płynnie integrują się bez wpływu na pracujące urządzenia.

Wersja beta nowej Razer Synapse będzie dostępna jeszcze w tym roku na Razer.com/Synapse-New.

*Specyfikacja wydajności w porównaniu do Synapse 3. Testy zostały przeprowadzone przez zespół techniczny Razera w lipcu 2023 r. na komputerze stacjonarnym z procesorem Intel i5 8600K, 8GB pamięci RAM i kartą NVIDIA GeForce GTX 1060 w standardowych warunkach. Rzeczywista poprawa może być mniejsza i może się różnić w zależności od sposobu użytkowania, oprogramowania, ustawień zasilania i innych warunków.

Nowa aplikacja Razer Chroma – lepsza, śmielsza, jaśniejsza

Przedstawiamy nową aplikację Razer Chroma, teraz samodzielną aplikację umożliwiającą pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami oświetleniowymi RGB różnych marek w jednym programie. Gracze mogą teraz niezależnie korzystać z Razer Synapse i Razer Chroma, które zapewniają lepszą kontrolę i funkcjonalność w każdym programie. Dzięki ponad 55 zewnętrznym partnerom sprzętowym i prawie 300 zintegrowanym grom obsługującym technologię Chroma, Razer Chroma RGB jest największym na świecie ekosystemem oświetlenia do gier.

Razer Chroma App

Zainteresowani fani mogą zapisać się do otwartej bety aplikacji Razer Chroma, która rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wystarczy odwiedzić stronę Razer.com/Chroma.

Razer Axon Create – wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia doskonałych materiałów ilustracyjnych inspirowanych grami

Od czasu premiery Razer Axon podczas ostatniego RazerCon platforma szybko się rozrosła i oferuje zintegrowane tapety Razer Chroma o wysokiej rozdzielczości milionom użytkowników na całym świecie. Gracze nadają życia swoim komputerom stacjonarnym dzięki tapetom o wysokiej rozdzielczości dedykowanym ultraszerokokątnym monitorom, a platforma wspiera także niezależnych artystów w bezpośrednim prezentowaniu ich dzieł graczom. Teraz Razer wchodzi na kolejny poziom i przedstawia Razer Axon Create, umożliwiający każdemu tworzenie własnych tapet w wysokiej rozdzielczości i dodawanie własnych efektów dzięki AI Razer, czyli technologii uczenia maszynowego, jedynie w trzech prostych krokach.

Razer Axon

Za pomocą prostej podpowiedzi tekstowej każdy może wygenerować unikalne tapety. Narzędzie AI Generation jest wspierane przez Leonardo.Ai, zaawansowaną platformę z generatywną sztuczną inteligencją, zaprojektowaną z myślą o potrzebach zarówno graczy, jak i artystów. Nowa funkcja Chroma Generate automatycznie generuje żywy zestaw efektów Razer Chroma w oparciu o podstawowe kolory obrazu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję i może wielokrotnie generować wiele zestawów efektów, by spełnić oczekiwania twórcy. Chrome Generate został przeszkolony w zakresie dopasowywania kolorów. Jeżeli twórcy będą usatysfakcjonowani, mogą natychmiast zastosować tapetę i efekty z Razer Chroma na pulpicie komputera.

Więcej informacji na temat Razer Axon i Razer Axon Create można znaleźć na stronie Razer.com/Axon.

Razer Axon Create jest dostępny na całym świecie od dziś, 21 września 2023 r.

Razer Gamer Room – przyszłość jest jasna

Rozszerz blask Razer Chroma RGB poza komputer PC dzięki innowacyjnym lampom Razer Aether Lights. Stworzone by ulepszyć stanowisko gamingowe każdego gracza, światła te są wyposażone tak, aby dopasować się do nastrojów, począwszy od codziennych funkcji po wciągające wrażenia rozrywkowe RGB.

Razer Aether Lights

Mając świadomość, że każdy układ stanowiska gracza jest wyjątkowy, linia Razer Aether oferuje różnorodne opcje oświetlenia dopasowane do każdego stylu. Wiodąca w tej linii jest lampa Razer Aether Lamp Pro, wyposażona w wielostrefowe oświetlenie, które podnosi jakość gier, filmów i muzyki dzięki bogatym efektom RGB. Dotykowe elementy sterujące dodatkowo zwiększają wygodę użytkownika, umożliwiając łatwą regulację jasności i łatwe przełączanie między efektami Chroma. Uzupełnieniem tego jest lampa Razer Aether Lamp która zapewnia zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne oświetlenie, idealne do biurek i przestrzeni gamingowych.

Konwencjonalne oświetlenie schodzi na dalszy plan wraz z wprowadzeniem żarówki Razer Aether Light, która dodaje niezrównanego uroku. Razer Aether Light Strip dostępny w wersji 2 m, oferuje wszechstronną integrację, niezależnie od tego, czy wzmacnia bazę stacji do gier, owija się wokół urządzeń, czy też akcentuje elementy pomieszczenia. Dla tych, którzy chcą rozszerzyć swoje projekty oświetleniowe, Razer Aether Light Strip Extender, dostępny w wersji 1 m, oferuje dodatkowe pokrycie w przypadku większych ambicji.

Do Razer Aether Lights dołączona jest aplikacja mobilna Razer Gamer Room, która zapewnia kompleksową kontrolę nad przestrzenią gracza. Ta aplikacja pozwala użytkownikom modyfikować ustawienia, tworzyć automatyczne procedury i zapewnia integrację z innymi inteligentnymi urządzeniami. Warto zauważyć, że aplikacja obsługuje urządzenia wspierane przez Matter opracowany przez Connectivity Standard Alliance, który umożliwia bezproblemową integrację i kompatybilność z ekosystemami inteligentnego domu. Funkcja sterowania głosowego jest również dostępna za pośrednictwem Asystenta Google lub Amazon Alexa, zapewniając spójne i inteligentne środowisko gry. Aplikacja mobilna Razer Gamer Room będzie dostępna do pobrania w czwartym kwartale 2023 roku w sklepach Google Play i iOS App Store.

Razer Aether Lamp Pro

129,99 USD / 149,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Dostępna w czwartym kwartale 2023 r. – więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Aether Lamp

79,99 USD / 89,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Dostępna w czwartym kwartale 2023 r. – więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Aether Light Bulb

49,99 USD / 59,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Dostępna w czwartym kwartale 2023 r. – więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Aether Light Strip

129,99 USD / 149,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Dostępny w czwartym kwartale 2023 r. – więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Aether Light Bulb Extender

29,99 USD / 34,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Dostępny w czwartym kwartale 2023 r. – więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Linia Razer Fujin – Graj ostro. Oddychaj spokojnie

Będąc najnowszym dodatkiem do wielokrotnie nagradzanej linii krzeseł Razer, Razer Fujin Pro to w pełni regulowany o siatkowej powierzchni fotel gamingowy zapewniający niezrównany komfort dzięki oddychającemu materiałowi oraz doskonałe wsparcie i personalizację.

Razer Fujin Pro

Aby zapewnić użytkownikom chłód podczas długich godzin grania, super oddychająca siatka wykonana z elastomeru termoplastycznego została zaprojektowana z myślą o optymalnym przepływie powietrza i wentylacji, a jednocześnie jest bardzo rozciągliwa i elastyczna, co zapewnia długoterminową trwałość. Wyposażony w technologię kontrolowania odchylenia, fotel oferuje również maksymalne możliwości dostosowania podparcia poprzez automatyczne dostosowanie oparcia i podstawy siedziska do dowolnej pozycji siedzącej podczas ruchu. Fujin Pro jest odpowiedni dla graczy każdego wzrostu, ma wyjątkowo mocną ramę ze stopu aluminium, wyściełane podłokietniki 4D i wyprofilowany zagłówek 3D.

Razer Fujin

Razer Fujin zapewnia ten sam poziom komfortu i przepływu powietrza, co jego większy brat, dzięki ultra oddychającemu materiałowi siateczkowemu, a jednocześnie może poszczycić się technologią synchronicznego pochylenia z odchyleniem o 130°, podparciem lędźwiowym z regulacją wysokości i wyściełanymi podłokietnikami 3D zapewniającymi idealną postawę nawet podczas dłuższych sesji grania.

Więcej informacji na temat linii Razer Fujin można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Fujin Pro

1049 USD/1199 EUR Sugerowana cena detaliczna

Dostępny w czwartym kwartale 2023 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Fujin

649,99 USD / 699,99 EUR Sugerowana cena detaliczna

Razer.com, RazerStores i autoryzowani sprzedawcy – dostępne już od 21 września

Więcej informacji można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition – Design. Wydajność. Nowa klasa.

W ramach wyjątkowej współpracy Razer i Automobili Lamborghini wspólnie przedstawiają Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition. Ten najnowocześniejszy laptop do gier łączy wiodącą technologię gamingową Razera z legendarnym językiem projektowania Lamborghini. To arcydzieło, pojawiające się w wersji limitowanej zaledwie 150 egzemplarzy na całym świecie, może pochwalić się niestandardową obudową, która wykonana została za pomocą technologii frezowania CNC z charakterystycznym dla Automobili Lamborghini pomarańczowym i matowym czarnym wykończeniem Arancia Apodis oraz kultowym logo.

Razer Blade 16 Lamborghini

Sercem Razer Blade 16 jest jego potężny rdzeń: procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090 do laptopa i procesor Intel Core i9 HX 13. generacji. Ta niesamowicie mocna kombinacja zapewnia niezrównane wrażenia z gry, zapewniając krystalicznie czysty obraz oraz rozrywkę bez opóźnień. Aby uzupełnić możliwości wizualne, w laptopie zastosowano pierwszy i jedyny na świecie wyświetlacz Mini-LED oferujący różnorodność dzięki trybom gry UHD+ 120Hz i FHD+ 240Hz.Opatentowany przez Razera system chłodzenia z komorą parową gwarantuje najwyższą wydajność, a skomplikowane detale i funkcje, takie jak podkreślone porty USB i spersonalizowana sekwencja rozruchu nawiązują do dziedzictwa samochodu Lamborghini.

Dostępna wyłącznie w USA, limitowana edycja Razer Blade to nie tylko laptop gamingowy, ale także wyraz elitarnej rozgrywki połączonej z prestiżem. Zaprojektowany dla liderów i fanów luksusu, Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition jest świadectwem tego, co dzieje się, gdy luksus spotyka się z gamingiem na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na temat Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition można znaleźć na stronie Razer.com

Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition będzie dostępny w limitowanej serii 150 sztuk wyłącznie na Razer.com i w wybranych sklepach RazerStores w USA w cenie 4999,99 USD.

Zamówienia w przedsprzedaży dla VIP-ów: dla członków Razer Rewards i użytkowników aplikacji Lamborghini w USA zamówienia w przedsprzedaży zaczynają się 21 września 2023 r.

Ogólna dostępność: od 23 września 2023 r. o 9:00 czasu PST

Gotowy do gry z Dolce&Gabbana | Kolekcja Razera

Razer tworzy historię, ogłaszając przełomowy moment w świecie gier i mody dzięki współpracy z Dolce&Gabbana. Kolekcja, którą pierwszy raz zaprezentowano w połowie września w mediach społecznościowych, wysławia istotę obu branż, jednocześnie przesuwając granice stylu i technologii.

Razer Dolce&Gabbana

Premiera będzie składać się z dwóch części i zawierać monogram powstały w ramach współpracy oraz unikalne nadruki w stylu zebry. Kolekcja ta obejmuje starannie dobraną gamę odzieży, z wyrazistymi elementami i jest odpowiedzią domu mody na styl graczy. Tymczasem w ofercie sprzętowej znajdują się wielokrotnie nagradzane urządzenia peryferyjne Razera, inspirowane włoskim luksusowym dziedzictwem Dolce&Gabbana i elementami rzemieślniczego designu. Limitowana edycja, dostępna w liczbie zaledwie 1337 egzemplarzy na całym świecie, będzie zawierała także pierwszy fotel gamingowy Razer Chroma RGB – Dolce&Gabbana | Razer Enki Pro – Chroma Edition.

Razer Dolce&Gabbana

Pełna wersja Dolce&Gabbana | Kolekcja Razera będzie dostępna w okresie świątecznym pod koniec czwartego kwartału 2023 roku.

Więcej informacji na temat Dolce&Gabbana | Kolekcja Razera można znaleźć na stronie Razer.com

Razer osiąga cel w zakresie zrównoważonego rozwoju przed czasem i jest na dobrej drodze do bycia liderem w kwestii działań na rzecz środowiska

Ponieważ RazerCon po raz kolejny był transmisją na żywo neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, firma ogłosiła dalsze zobowiązania na rzecz osiągnięcia celów zerowej emisji netto na rok 2030, a także nowy zakres inicjatyw mających na celu zwiększenie świadomości konsumentów w zakresie wpływu i odpowiedzialności za środowisko. Do końca 2022 r. 100% globalnych biur Razera było zasilanych czystą lub odnawialną energią, 3 lata przed deklarowaną datą zobowiązania firmy, czyli rokiem 2025. Równolegle Razer z dumą ogłasza, że ograniczył własną emisję dwutlenku węgla o ponad 90% od 2019 r. dzięki proaktywnemu zarządzaniu emisjami.

Razer jednak nie poprzestaje na tym i nakreślił dalsze plany redukcji emisji dwutlenku węgla. Razer będzie współpracować ze swoimi partnerami w łańcuchu dostaw, aby do 2030 r. osiągnąć 55% redukcję emisji dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw. Ma to zostać osiągnięte dzięki serii kompleksowych działań, obejmujących redukcję emisji poprzez wykorzystanie w 100% materiałów pochodzących z recyklingu wszystkich linii produktów, zoptymalizowane procesy produkcyjne, pakowanie i transport, a także zachęcanie i umożliwianie większego recyklingu, gdy przydatność produktu dobiegnie końca.

W zeszłym roku Razer zaprezentował pierwsze produkty marki, które zostały zatwierdzone przez UL Solutions – DeathAdder V2 X HyperSpeed i Razer Ornata V3 wykonane w 40% z materiałów pochodzących z recyklingu. W tym roku Razer pracuje nad ogłoszeniem prawdopodobnie pierwszego na świecie produktu elektroniku użytkowej oznakowanego etykietą ekologiczną typu III, dzięki czemu gracze będą mogli dokonać znacznie bardziej świadomego wyboru przy zakupie nowego produktu.

Podobnie jak etykiety dotyczące wartości odżywczej żywności, nowa etykieta typu III nie tylko szczegółowo opisuje ślad węglowy każdego produktu, ale także podaje zużycie wody, minerałów i zasobów kopalnych. Razer wierzy, że informacje te mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia społeczności całkowitej przejrzystości w zakresie wpływu jej produktów na środowisko. Ten rodzaj rygorystycznego, niezależnie zweryfikowanego i przejrzystego etykietowania jest nowością nie tylko w branży gier, ale także w branży elektroniki użytkowej.

Razer angażuje się w prawdziwe i skuteczne inicjatywy, które można niezależnie zweryfikować. W związku z tym Razer dołączył do inicjatywy Science Based Targets, międzynarodowej grupy firm chcących zobowiązać się do przestrzegania i osiągania najwyższych standardów w zakresie świadomości i łagodzenia wpływu na środowisko. Razer dołączył także do programu Amazon Climate Pledge Friendly, którego celem jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku, dekadę przed paryskim porozumieniem klimatycznym.

Więcej informacji na temat programów zrównoważonego rozwoju Razer i inicjatyw #GoGreenWithRazer można znaleźć na stronie Razer.com/Go-Green

Zarówno RazerStore Los Angeles, jak i RazerStore London zaprezentują fanom wybrane produkty wprowadzone na rynek podczas RazerCon 2023. Gracze będą mogli osobiście zapoznać się z tymi innowacyjnymi produktami od dziś do 24 września 2023 r.

Źródło: informacja prasowa