Podczas turnieju w Chełmie oglądaliśmy zmagania finałowe w czterech tytułach. W zmaganiach FIFA zwyciężył Sebastian "szlasky" Szlaski, dla którego był to drugi sukces w rozgrywkach PGE Nowy Poziom. Wcześniej triumfował również na turnieju lanowym w Łodzi. W rozgrywkach Clash Royale najlepszy okazał się Adam "MajraN" Mojek, a zawody Teamfight Tactics padły łupem Jana "Jonny Dr. Ongal" Gralaka. Zwieńczeniem całodniowej rywalizacji był finał rozgrywek CS-a, w których najlepsza okazała się formacja Dom Towarowy, która pokonała CH1M1DEPO i zgarnęła 5000 złotych nagrody głównej.

Oprócz rozgrywek esportowych wielkim zainteresowaniem cieszyła się również strefa edukacyjna, na której wystąpili przedstawiciele Fundacji Sportu Pozytywnego, Mental Cure, Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz ambasadorzy Polskiej Ligi Esportowej: Bartosz "bejott" Jakubowski i Grzegorz "SZPERO" Dziamałek. – Można było się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy, takich, których nie mamy w szkole – mówi nam Michał, uczestnik prelekcji.

Polska Liga Esportowa jako lider esportu w Polsce musi pokazywać i promować sport elektroniczny na terenie całego kraju, dlatego przyjechaliśmy z projektem PGE Nowy Poziom PLE do Chełma, gdzie takich wydarzeń do tej pory nie było. Z turnieju na turniej widzimy coraz większe zainteresowanie i wzrost świadomości czym jest esport. Cieszy mnie niezmiernie, że na wydarzeniu frekwencja była zróżnicowana pod względem wiekowym. Były osoby starsze, rodzice, młodzież i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. To pokazuje, że projekt PGE Nowy Poziom PLE jest dla każdego – mówi Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej.

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

Źródło: informacja prasowa