Golden Spatula Cup #3

Już o godzinie 16:00 rozpocznie się trzydniowe spotkanie w ramach GSC, od którego to będzie zależeć finalna lista 24 uczestników z biletem na finały Rising Legends. Jak do tej pory reprezentantom Polski szło bardzo stabilnie i z pewnością niektórzy z nich wręcz przerośli oczekiwania fanów. W tej kategorii stanowczo znajduje się Filip "Fifek" Obajtek, który stosunkowo niedawno zadebiutował w rodzimej Ultralidze. Tymczasem na ten moment zgromadził już 75 punktów w klasyfikacji generalnej, plasując się na bezpiecznym piątym miejscu. To najwyżej ze wszystkich rodaków.

U dołu tabeli mamy jednak jeszcze troje towarzyszy z kraju. Na 21. miejscu umościł się romanowiec, zaś oczko poniżej były mistrz Europy, Nadim "Lelouch" Maani. Nieco mniej szczęścia ma na ten moment Jakub "kubixon" Warzecha, który aktualnie jest na 23. pozycji, czyli tuż poza strefą kwalifikacyjną. Należy bowiem pamiętać, iż trzy osoby z zagwarantowaną przepustką do następnego etapu to zwycięzcy poszczególnych spotkań.

TFT Rising Legends Finals

Już w niedzielę wieczór poznamy wszystkich zawodników, którzy zakwalifikują się do finałów. Sam turniej to jednak nie koniec tegorocznej przygody z Teamfight Tactics. Czterech najlepszych graczy z regionu, oprócz nagród pieniężnych w wysokości ponad 70 tysięcy euro, otrzyma też bowiem gwarancję wyjazdu na Runeterra Reforged Championship, gdzie pula nagród wynosi już blisko 500 tysięcy dolarów.

Europejskie mistrzostwa, oprócz 24 najlepszych uczestników GSC, będą gościć też ośmiu graczy, którzy zaprezentowali się najlepiej w drabince na swoich serwerach. EUW i EUNE mają łącznie aż sześć miejsc. Sam turniej rozpocznie się 20 października o godzinie 16:00 i będzie rozłożony na przestrzeni całego weekendu tak jak dotychczasowe rozgrywki.

Lista osób zakwalifikowanych do Golden Spatula Cup #3:

1. traviscwat 9. stinkyabuser
2. kubixon 10. Vicer
3. Fifek 11. Leftoverture
4. Nevada34 12. Spoti
5. Simplywojtek 13. ArashiNoNaka
6. Shreddin 14. Ãki
7. kubek5 15. shapeshifter
8. Lelouch 16. Monkey D Phoen1x

Wszystkie mecze Golden Spatula Cup będzie można oglądać za pośrednictwem platformy LoL Esport oraz oficjalnego kanału Teamfight Tactics na Twitchu. Informacje na temat wydarzenia śledzić można na stronie Rising Legends, a także na Twitterze.

Transmisje w języku polskim znajdziecie u: