Xirreth w NAVI

Klimczak z Ośmiornicami związała się w październiku ubiegłego roku, początkowo jako performance coach, później zaś jako Head of Player Development. Miała więc swój wkład w ogólną poprawę wyników Pawła "dychy" Dychy i jego kolegów. To za jej kadencji ENCE na stałe zadomowiło się w absolutnym topie sceny Counter-Strike'a. Dodatkowo awansowało na drugie miejsce w rankingu HLTV. Niedawno jednak niespodziewanie strony poinformowały o zakończeniu współpracy. Już wtedy wyglądało na to, że Xirreth znalazła dla siebie nowy dom i dziś otrzymaliśmy tego potwierdzenie. Otóż nowym pracodawcą Polki zostało słynne Natus Vincere, gdzie została ona performance coachem dywizji CS-a oraz VALORANTA.

W swoim oświadczeniu Urszula "Xirreth" Klimczak mówi:

Jestem podekscytowana dołączeniem do NAVI jako performance coach. Praca w środowisku sportowym i esportowym przez prawie dziesięć lat nauczyła mnie, że sportowcy są w stanie prezentować się powyżej swoich oczekiwań jedynie wtedy, gdy wszyscy podążają w tym samym kierunku. Aby dokonać tego w kwestii drużynowej, wszyscy muszą nauczyć się, co oznacza zaufanie do innych ludzi i poświęcenie części siebie dla osiągnięcia wspólnego celu. Moim celem jako performance coacha NAVI jest przekształcenie zespołów, które będę nadzorować, w spójne jednostki osiągające wysokie wyniki, które stale przekraczają zarówno oczekiwania ich samych, jak i wszystkich innych. Czasami sportowcy mają wszystko, co potrzebne, by być najlepszymi, ale mimo to stale mają trudności. Dlatego planuję wspierać każdego w rozwoju zawodowym, wprowadzając przy tym nieco zabawy do ich codziennej ciężkiej pracy.

Praca Klimczak z zespołem CS2 w NAVI rozpocznie się już niedługo. Polska specjalistka ma bowiem udać się do Barcelony, by wziąć udział w nadchodzącym bootcampie. Ten będzie jednym z etapów przygotowań Oleksandra "s1mple'a" Kostyljeva i spółki do nadchodzących jesiennych finałów BLAST Premier 2023. – Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy powitać Urszulę w NAVI. Cieszę się, że specjalista jej kalibru do nas dołączył, gdyż jej sukcesy mówią same za siebie. Wiem, że wspólnie wzniesiemy nasze drużyny na nowe wyżyny – zapewnił w komunikacie Amiran "ami" Rekhviashvili, który pełni w ukraińskiej organizacji funkcję Head of Esports.