JD Gaming 2:1 LNG Esports

JD stompuje rywali

Pierwsza odsłona serii drużyn z bilansem 2-0 rozpoczęła się lepiej dla JD Gaming. Zhuo "knight" Ding i spółka wygrali walkę przy Heroldzie, a sam środkowy zdobył dwie eliminacje w pierwszych 10 minutach. Następnie byliśmy świadkami kilku wymian jeden za jednego, a gra się uspokoiła aż do walki drużynowej w jamie Nashora. Tego wykończył Seo "Kanavi" Jin-hyeok, a Park "Ruler" Jae-hyuk Zeri rozstrzelał rywali po kapitalnej umiejętności specjalnej knighta grającego Orianną. Ze wzmocnieniem fioletowego potwora zniszczenie Nexusa wyglądało wyjątkowo łatwo w wykonaniu JDG. Faworyci do wygrania całego turnieju zmiażdżyli oponentów w ich własnej bazie, kończąc rozgrywkę przed wybiciem 28. minuty.

Rewanż i emocje w ostatniej grze

Na drugą grę zespoły zmieniły się stronami i to LNG prowadziło od samego początku po niebieskiej stronie, a Tang "Zika" Hua-Yu Renektonem wygrywał wszysto na górnej alei. Natomiast pierwszą krew w potyczce przy Heroldzie zgarnął Lee "Scout" Ye-chan Sylasem. Ponadto LNG podejmowało wszystkie smoki, a także wygrało walkę drużynową na środkowej linii. W kluczowej potyczce przy czwartym smoku kapitalnie zagrał Zika, trzymając przeciwników na odległość. A do tego ogromne obrażenia od siebie dodali Scout oraz Chen "GALA" Wei. LNG wygrało 5-0 i poszło wprost po Barona. Ze wzmocnieniem fioletowego potwora formacja szybko zakończyła grę.

W odróżnieniu od dwóch poprzednich gier, podczas trzeciej pierwszego smoka zgarnęło grające po stronie niebieskiej JDG. Natomiast LNG skutecznie zanurkowało pod wieżę na dolnej alei, eliminując dwójkę rywali. Niedługo po tym byliśmy jeszcze świadkami wymiany dwóch za dwóch na środkowej linii, a w 20. minucie JD wygrało walkę 2-0 i sytuacja w złocie była równa. Kluczowe dla losów spotkania było wyłapanie przeciwnego strzelca przez Seo "Kanaviego" Jin-hyeoka. Chwilę po tym kapitalnie w trójkę oponentów wszedł Lou "MISSING" Yun-Feng Rakanem i jego ekipa poszła po Barona. Ten również tym razem oznaczał szybkie zwycięstwo. W taki sposób JDG awansowało do ćwierćfinału Worlds 2023.


Wszystkie mecze Worlds 2023 możecie oglądać z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Worlds 2023