W turnieju Red Bull Campus Clutch biorą udział przedstawiciele 50 krajów, a jego celem jest wyłonienie najlepszej akademickiej drużyny VALORANT na świecie. Na razie dowiedzieliśmy się, kto w 2023 roku został najlepszą studencką formacją w Polsce.

Przez ostatnie dwa miesiące studenci z całego kraju rywalizowali w eliminacjach 3. edycji Red Bull Campus Clutch. Po czterech turach kwalifikacyjnych wyłoniono najlepsze formacje, które 22 października spotkały się na żywo w warszawskim klubie H40S, gdzie rywalizowały o bilety na globalne finały w Turcji.

Najlepsza okazała się formacja PRZEJAZD, która po niesamowicie zaciętym finale, obfitującym w wiele zwrotów akcji i dogrywki, pokonała ekipę TOFIK. – Cieszę się, że udało nam się wygrać, bo to być może największy sukces w mojej karierze. Na pewno zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do globalnych finałów w Turcji, ale będziemy też potrzebować wsparcia polskiej społeczności, bo to na pewno dodaje skrzydeł. Trzymajcie kciuki! – mówił po finale Kamil "Kozok" Kozioł, kapitan zwycięskiej formacji.

PRZEJAZD wywalczył przepustkę na globalne finały Red Bull Campus Clutch i w listopadzie poleci do Stambułu walczyć o 20 tys. euro. Za organizację polskich finałów Red Bull Campus Clutch drugi rok z rzędu odpowiadała Polska Liga Esportowa.

Źródło: informacja prasowa