Fnatic i MAD Lions zawalczą o pozostanie w grze

Czwarta runda fazy Swiss na Worlds 2023 rozpocznie się pojedynkiem Fnatic z Cloud9. Oba zespoły mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. Nie jest to specjalnie zaskakujące – terminarz dla wicemistrzów zachodnich lig nie był do tej pory szczególnie łaskawy. Zarówno jedni, jak i drudzy musieli zmierzyć się z trzecią siłą League of Legends Pro League – LNG Esports. Żadnej z ekip nie udało się wyrwać zwycięstwa z rąk chińskich gigantów. Trymbi i spółka polegli także w starciu z BiliBili Gaming, a formacja Jespera "Zvena" Svenningsena poniosła porażkę w meczu z T1. Zwycięstwa obu drużyn były natomiast całkiem przekonujące, jednak kaliber oponentów w postaci GAM Esports oraz MAD nie daje nam pełnego obrazu ich siły. Jedno jest pewne – spotkanie Czarno-Pomarańczowych i Chmur może okazać się naprawdę bliskie, a obaj reprezentanci Zachodu muszą dać z siebie dwieście procent, aby utrzymać się w walce o awans do fazy pucharowej.

Nieco gorzej rysuje się sytuacja MAD Lions. Lwy aż do tej pory nie miały okazji zmierzyć się z żadnym wschodnim rywalem. Mimo to udało im się wygrać w zaledwie jednym pojedynku przeciwko Teamowi BDS. Aż dwie porażki zafundowali im koledzy zza oceanu. Tym razem brązowych medalistów LEC czeka znacznie cięższe wyzwanie. O przetrwanie zagrają oni z Weibo Gaming – czwartym zespołem z LPL, który po zwycięstwie z NRG został porządnie przetestowany przez G2 Esports oraz kt Rolster. Choć historycznie zawodnicy hiszpańskiej organizacji w najważniejszych momentach potrafili wziąć się w garść, to poziom ich gry na tych mistrzostwach nie pozostawia zbyt wiele nadziei. Kang "TheShy" Seung-lok i spółka znani są jednak z chwiejnej formy i to w błędach przeciwnika MAD może szukać sukcesu.

Harmonogram najbliższych pojedynków Worlds 2023:

26 października
09:00 Fnatic vs c9, cloud9 Cloud9 BO3
12:00 MAD Lions MAD Lions vs Weibo Gaming BO3

Te i pozostałe spotkania obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023