Nie ma mocnych na NAVI Javelins

NAVI od samego początku było traktowane jako jeden z głównych faworytów europejskiej dywizji. I trzeba zdecydowanie powiedzieć, że Polki nie zawiodły. Dość powiedzieć, że Martyna "LETi" Owsik i jej koleżanki nie tylko wygrały wszystkie mecze. Do tego nie straciły one ani jednej mapy, pięć razy z rzędu triumfując w stosunku 2:0. Ich wyższość takim wynikiem uznały nawet G2 Oya oraz 9Pandas Fearless. To dało oczywiście pierwsze miejsce w grupie B i bezpośredni awans na lanowe finały w Walencji. Na tych na pewno pojawią się też obrończynie tytułu z Nigma Galaxy. One również zachowały status niepokonanych i to w zbiorze, w którym rywalizowały też m.in. BIG, NIP oraz 1win.

Wracając jednak do Javelins, trzeba wyróżnić indywidualnie kilka graczek. Przede wszystkim po raz kolejny z fantastycznej strony pokazała się Wiktora "vicu" Janicka. 20-latka zakończyła zmagania z ratingiem wynoszącym 1,34 i pod tym względem ustąpiła jedynie dwóm zawodniczkom. Wyższe wyniki wypracowały Ana "ANa" Dumbravă z Nigma Galaxy (1,54) oraz Ana "Zana" Queiroz z BIG EQUIPY (1,41). Generalnie jednak wszystkie pięć reprezentantek znalazło się w top 10 uczestniczek europejskiej ESL Impact League, jeżeli chodzi o wspomniany już rating. Poza vicu są to też Hania "Hanka" Pudlis (1,30), Angelika "Angelka" Kozłowska (1,30), Karolina "Liina" Kasprzyk (1,27) oraz LETi (1,26).

Końcowy układ grup europejskiej ESL Impact League:

Grupa A Grupa B
# Drużyna Bilans # Drużyna Bilans
1. Nigma Galaxy 5 – 0 1. NAVI Javelins 5 – 0
2. BIG EQUIPA 3 – 2 2. 9Pandas Fearless 4 – 1
3. 1win Gang 3 – 2 3. G2 Oya 3 – 2
4. NIP Impact 3 – 2 4. GamerLegion Prism 2 – 3
5. ENCE Athena 1 – 4 5. GUILD 1 – 4
6. VP.Angels 0 – 5 6. shinigami 0 – 5

Tak więc NAVI Javelins i Nigma Galaxy na pewno zobaczymy na finałowym lanie. Szansę na wyjazd do Walencji nadal mają również BIG EQUIPA oraz 9Pandas Fearless. Drużyny te 28 października rozegrają decydujący mecz o ostatnią przepustkę dla Europy. Same finały ESL Impact League Season 4 odbędą się między 8 a 10 grudnia i zapewnią swoim uczestniczkom łączoną pulę nagród w wysokości 123 tysięcy dolarów.